• جمعه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 976-3288-5
  • خبرنگار : 15268
  • منبع خبر : ----

رییس فدراسیون کونگ‌فو و هنرهای رزمی:

فعالیت بدون مدرک مربیگری تخلف است/ ایران میزبان مسابقات جهانی کونگ‌فو

رضا حیدری از میزبانی ایران در مسابقات جهانی کونگ‌فو در بهمن‌ماه سال جاری خبرداد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رضا حیدری رییس فدراسیون کنگ‌فو و هنرهای رزمی در مجمع سالیانه هیات کونگ‌فو و هنرهای رزمی خراسان رضوی در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان استان اظهار کرد: 31 استان فعال داریم که از حضور اسپانسر بهره می‌برند. منابع مالی جهت فعالیت هر مجموعه‌ای باید تامین شود و جزو ضروت‌ها به شمار می‌رود.

وی در خصوص اعظمی، رییس هیات کونگ‌فو و هنرهای رزمی خراسان رضوی افزود: قربان اعظمی کار بسیار بزرگی انجام داد که خراسان رضوی را در بین استان‌های قدر کشور به مقام دوم رساند و این مقام را نیز حفظ کرد. قطعا این موفقیت‌ها به تنهایی شکل نگرفته‌است و افرادی همچون اسکندری که ریاست کمیته داوران را نیز به عهده دارد، نقش پررنگی در این موفقیت‌ها داشته‌است. همچنین در هر هیات باید با بزرگان و پیشکسوتان کونگ‌فو تعامل بسیار خوبی برقرار شود تا اختلافات به‌وجود آمده در همان هیات برطرف شده و به شورای حل اختلاف کشیده نشود. 

رضا حیدری در خصوص باشگاه‌های متخلفی که با نام کو‌نگ‌فو فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: باشگاه‌هایی که با نام کونگ‌فو فعالیت می‌کنند ولی فاقد مدرک مربیگری هستند، متخلف محسوب می‌شوند. باید نام این باشگاه‌ها به اداره کل ورزش و جوانان جهت پیگیری گزارش شود. نباید اجازه داد افراد سودجو سواستفاده کنند. در فدراسیون تمام روزنه‌ها برای افراد سودجو بسته شده‌لست.

رییس فدراسیون کونگ‌فو و هنرهای رزمی جمهوری اسلامی ایران افزود: در هر نقطه از کشور حتی در یک روستا اگر ورزش کونگ‌فو فعالیت داشته باشد، فدراسیون موظف است حمایت کند و پاسخ‌گو باشد و همچنین هرجا که تخلف صورت می‌گیرد باید گزارش شود. فدراسیون با هیچکس تعارفی ندارد.

رییس فدراسیون کونگ‌فو و هنرهای رزمی در رابطه با لیگ‌برتر کشور تصریح‌کرد: لیگ‌برتر بانوان همانند لیگ‌‌برتر آقایان مرتب‌ و منظم‌ برگزار خواهدشد. مهم‌ترین برنامه فدراسیون در این خصوص مسابقات جهانی است که فکر می‌کنم ۵۰ درصد از مسابقات را بانوان تشکیل خواهند‌داد.

حیدری در خصوص سطح فنی و کیفی مربیان کونگ‌فو ایرانی تاکیدکرد: مربیان ایرانی چه در داخل و چه در خارج از کشور باید سطح علمی خود را ارتقا داده و کیفیت و کمیت را باید در یک راستا موردتوجه قراردهند. فدراسیون آمادگی برگزاری دوره‌های آموزشی به‌وسیله اساتید حاضر در دانشگاه‌های معتبر کشور را دارد و این مربیان هستند که باید به دنبال ارتقا سطح علمی خود باشند.

وی در رابطه با برگزاری مسابقات جهانی کونگ‌فو در ایران خاطرنشان کرد: مسابقات جهانی کونگ‌فو در ایران، بهمن ماه برگزارخواهدشد. سعی داریم ۳۰ کشور از قاره‌های مختلف در این مسابقات حضور یابند. مطمئنا مشهد به دلیل میزبانی از مسابقات آسیایی در سال گذشته، میزبان این دوره از مسابقات نخواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: