• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 976-7891-5
  • خبرنگار : 15300
  • منبع خبر : ----

ابوالفضل مکرمی‌فر خبرداد؛

راه‌اندازی چهار بازارچه صنایع‌دستی در خراسان رضوی تا سال آینده

ابوالفضل مکرمی‌فر گفت: درنظرداریم در سال‌جاری چهار بازارچه صنایع دستی در استان راه‌اندازی کنیم که تاسال آینده حتما تکمیل و افتتاح می‌شوند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان، در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان گفت: دومرکز آفرینش‌ هنرهای‌سنتی «خانه ملک» و «مصلی» را هم ازنظر هنرمندان وهم ازنظر افزایش کمی‌وکیفی ارتقا دادیم.

وی خاطرنشان کرد: در خانه‌ی‌ملک 40 هنرمند که برخی، ازمفاخر هستند، دربخش صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی مشغول به کار د که درقالب نمایشگاه ب فروش آثار مشغول هستند.

ابوالفضل مکرمی‌فر بیان کرد: یک بازارچه درمجموعه‌ی آرامگاه فردوسی است که قرارداد طراحی آن‌را بسته‌ایم و رو به اتمام است و سه بازارچه‌ی دیگر در دیگرشهرستان‌های استان از جمله تربت حیدریه و نیشابورهستند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان تشریح کرد: درنظرداریم بازارچه‌ها وکارگاه‌های صنایع‌دستی را گسترش دهیم که در این راستا تعدادی هم کارگاه فعال درشهرستان‌ها داریم؛ به عنوان مثال درنیشابور درحوزه‌ی صنایع‌دستی 400 کارگاه داریم که چهارهزارنفر در آن‌جا مشغول به‌کار هستند.

وی اظهار کرد: در تربت‌حیدریه، روستای بِسک، 400 نفر در حوزه‌ی ابریشم‌کشی مشغول به‌کار هستند. همچنین در روستای بزد، بیش از  100 کارگاه در عرصه‌ی پارچه‌بافی مشغول به‌کارند؛ ما درفکر توسعه وافزایش این کارگاه‌ها هستیم.

ابوالفضل مکرمی‌فر افزود: تسهیلاتی برای این کارگاه‌ها اختصاص دادیم؛ در بخش کارگاه‌های صنایع‌دستی 280 طرح به میزان پنج میلیارد و 700 میلیون تومان به آن‌ها اختصاص دادیم که برای 463 نفر اشتغال ایجاده شده است. این طرح‌ها با این میزان که گفته شد عمدتا درحوزه‌‌ی صنایع‌دستی هستند وامسال هم ادامه دارند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان ابراز کرد: درنظر داریم به‌طور قطعی درحوزه‌ی صنایع دستی، بازارچه‌هایی با غرفه‌های متعدد در سرتا سر استان راه‌اندازی کنیم؛ که دربخش تولید، اشتغال وصادرات کمک کننده باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: