• جمعه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 976-15790-5
  • خبرنگار : 15206
  • منبع خبر : ----

اردوی تیم ملی دارت بزرگسالان ایران در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار می‌شود

مدیر تربیت بدنی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: این دانشگاه میزبان اردوی تیم ملی دارت بزرگسالان ایران اعزامی به بازی‌های آسیایی است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر محمدرضا شهابی کاسب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این مرحله از اردوی تیم ملی بزرگسالان دارت کشور آخرین مرحله از اردوهای این تیم پیش از اعزام به مسابقات آسیایی کره جنوبی است.

روانشناس ورزشی تیم ملی دارت بزرگسالان کشور ادامه داد: دانشگاه حکیم سبزواری تنها دانشگاهی در کشور است که میزبان اردوهای تیم ملی یک رشته ورزشی می شود.

رئیس کمیته آموزش و پژوهش دارت کشور ادامه داد: این میزبانی به واسطه تفاهم نامه همکاری‌های مشترک بین دانشگاه حکیم سبزواری و انجمن دارت کشور و ارزیابی این انجمن از پتانسیل‌های خوب و رایزنی‌های مسئولان تربیت بدنی دانشگاه حکیم سبزواری حاصل شد.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه حکیم با اعلام اینکه آخرین مرحله اردوی تیم ملی بزرگسالان دارت ایران از یکشنبه 25 تا روز پنجشنبه 29 شهریورماه به میزبانی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار خواهد شد، ادامه داد: در این مرحله از اردو چهار ورزشکار آقا، دو ورزشکار خانم و سه نفر کادر فنی حضور خواهند داشت.

دکتر شهابی با اشاره به حضور مهندس ایوب‌زاده، سرپرست انجمن دارت کشور در این مرحله از اردو تیم ملی افزود: از فرصت حضور سرپرست انجمن دارت کشور در دانشگاه نهایت استفاده را جهت پیگیری طرح‌ها و مفاد تفاهم‌نامه منعقد شده بین دانشگاه و انجمن دارت خواهیم برد.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه حکیم سبزواری ادامه داد: یکی از مواردی که در این بازه پیگیری خواهد شد بحث راه‌اندازی کارگاه علمی و پژوهشی ساخت تجهیزات دارت در دانشگاه حکیم سبزواری است.

وی با تاکید بر اینکه برآنیم ساخت وسایل و تجهیزات دارت را با اسم دانشگاه حکیم سبزواری برندسازی کنیم، ادامه داد: بر طبق تفاهم‌نامه دو جانبه بین دانشگاه و انجمن دارت کارهای علمی و پژوهشی ساخت تجهیزات در دانشگاه حکیم سبزواری و موارد مربوط به تولید تجهیزات در دانشگاه صنعتی اسفراین صورت خواهد گرفت و تجهیزات توسط انجمن دارت برندسازی خواهد شد که در صورت راه‌اندازی این مرکز در دانشگاه اولین مرکز از این نوع در غرب آسیا خواهد بود.

روانشناس ورزشی تیم ملی دارت بزرگسالان کشور در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به استقرار مرکز پژوهش‌های علمی دارت کشور در دانشگاه حکیم سبزواری حضور تیم ملی دارت کمک شایانی در پیشبرد پژوهش‌های علمی پژوهشگران دانشگاه در این حوزه خواهد داشت. 

وی افزود: همچنین با برنامه ریزی صورت گرفته و با حضور بازیکنان و کادر تیم ملی دارت برنامه‌ای جهت استعدادیابی اعضای خانواده دانشگاه حکیم سبزواری در ورزش دارت خواهیم داشت تا بتوانیم در آینده نزدیک یک یا دو بازیکن نوجوان سبزواری را به تیم ملی دارت معرفی کنیم.

لازم به یادآوری است مسابقات دارت آسیا و اقیانوسیه مهر ماه امسال در کره جنوبی برگزار می‌شود. 

گفتنی است دانشگاه حکیم سبزواری بهمن‌ماه سال آینده نیز میزبان مسابقات دارت اوپن رنکینگ جهانی جوانان 2018 خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: