• دوشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-885-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی خبر داد

پیشرفت 30 درصدی باغ موزه دفاع مقدس

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: موزه دفاع مقدس پیشرفت 30 درصدی دارد و امیدواریم با دستورات شهردار این کار سرعت بیشتری گرفته و اجرایی شود.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سردار علی‌اکبر نجاتی در حاشیه سی‌وششمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که امروز در تالار شهر برگزار شد، در جمع خبرنگاران در خصوص باغ موزه دفاع مقدس مشهد، اظهار کرد:  امیدواریم پس از طی شدن مذاکرات با شهرداری این کار به پایان برسد.
 
وی گفت: برای تکمیل این موزه در ابتدا حدود 60 میلیارد تومان هزینه برآورد شده بود که قطعاً با توجه به افزایش قیمت‌ها افزایش خواهد یافت. نمی‌توان قولی برای افتتاح فاز اول این طرح در امسال داد اما امیدواریم بتوانیم فاز اول باغ موزه دفاع مقدس را به خردادماه برسانیم.
 
نجاتی همچنین در سخنان خود در صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: ضرورت پرداختن به دفاع مقدس زنده نگه داشتن آن حماسه‌ها و ایثارها و ارائه و انتقال آن فرهنگ به نسل امروز و فردا است، چراکه فرهنگ دفاع مقدس برگرفته از آموزه‌های دینی و قرآنی و عاشورا و محرم بود و به همین جهت بود که توانست موفق شود و کشور را از آن واقعه تلخ و آن تجاوزی که صدام به نیابت از استکبار آغاز کرده بود نجات دهد.
 
وی ادامه داد: مردم ما به خاطر اسلام به میدان آمدند، چراکه اسلام هدف بزرگ‌تری بود؛ اسلام به دفاع از سرزمین هم احترام می‌گذارد و همچنین کشور به دلیل اینکه پرچم اسلام را به اهتزاز در آورده بود مورد هجوم قرار گرفتند.
 
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی با اشاره به روایتی از فداکاری‌های مردم در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: همسران شهدا قهرمانان ملی هستند و باید به جامعه معرفی شوند. این‌گونه مردم ما به میدان آمدند تا از دین و کشورشان حمایت کنند.
 
وی بیان کرد: برنامه‌های هفته دفاع مقدس نباید تنها به یک هفته خلاصه شود و باید در تمام سال ادامه داشته باشد، خراسان با وجود رزمندگان، شهدا، جانبازان و آزادگان بسیار دارای دارای گنجینه قوی است که باید به جامعه معرفی شود. مشهد نیز یک شهر ملی است و این فرصت را دارد که این طریق شهدا را به مردم معرفی کنیم.
 
نجاتی تصریح کرد: از شورای شهر و شهرداری می‌خواهیم در این حوزه ورود کند، احداث باغ موزه دفاع مقدس و همچنین معرفی تاریخ شفاهی دفاع مقدس باید مورد توجه قرار گیرد. نمادسازی هم باید در شهر انجام شود، نمادهای دفاع مقدس در شهر بسیار کمرنگ است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: