• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-3590-5
  • خبرنگار : 15220
  • منبع خبر : ----

فرماندار طرقبه و شاندیز خبر داد؛

800 معلول در صف نوبت جهت تحت پوشش قرار گرفتن موسسه‌های توانبخشی قرار گرفتند

فرماندار طرقبه و شاندیز گفت: تعداد 800 معلول در صف نوبت جهت تحت پوشش قرار گرفتن موسسه‌های توانبخشی هستند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سیدحسن حسینی امروز پنجم مهرماه در جریان بازدید استاندار خراسان رضوی از موسسه معلولین امام جواد(ع) شهر شاندیز با بیان این مطلب اظهار کرد: علاوه بر این تعداد، 240 نفر معلول هم تحت پوشش موسسه‌های توانبخشی هستند، تعداد زنان خانوار ما 124 نفر و 20 نفر دیگر هم در صف پشت نوبت هستند که امیدواریم آن تعدادی را که در صف نوبت هستند تحت پوشش قرار داده شوند.

وی ادامه داد: این مجموعه که از اراضی سوران محسوب می‌شود بخشی از ملک آن متعلق به موقوفه عبدالله رضوی است که خدمات ارزشمندی را در بحث دبیرستان ایتام و دارالشفایی ارائه داده و محلی برای خدمات رسانی افراد آسیب پذیر جامعه است.

فرماندار طرقبه و شاندیز عنوان کرد: در واقع باید به این امر اشاره کرد که تمام افرادی که در این مراکز توانبخشی نگهداری می‌شوند  تنها از این شهرستان نیستند بلکه از مناطق دیگر هم به این مراکز آورده شده‌اند.

حسینی با اشاره به موسسه معلولین امام جواد(ع) شهر شاندیز و تعداد افرادی که در این مرکز نگهداری می‌شود، خاطرنشان کرد: تعداد معلولینی که در این موسسه نگهداری می‌شوند 200 نفر معلول ذهنی، در مرکز سالمندان نو 70 نفر، در مرکز سالمندان آتا آنا 35 نفر و 100بیمار  روانی، در یکی دیگر از مراکز کم توان ذهنی نیز 40 نفر تحت پوشش هستند که علاوه بر این مراکز نیز صندوق مهر امام رضا(ع) را که مختص ایتام است، داریم.

وی نگاه مسئولین و مدیران به این مراکز و به عنوان بخشی از وظایفی که بر عهده آن‌ها قرار دارد را موثر دانست و عنوان کرد: در واقع ما می‌توانیم به این مرکز کمک کنیم تا خدمات بهتری را به این عزیزان ارائه داده شود.

فرماندار طرقبه و شاندیز تصریح کرد: به هر حال همه ما در کشور جمهوری اسلامی ایران مدیون خون شهدا هستیم که این موهبت نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای ما به ارمغان آوردند و در جهت اهداف و وظایفی که نظام برای ما تعیین کرده بیش از پیش کوشا باشیم، در همین راستا این تلاش و کوشش را می‌توان در این مرکز کاملا شاهد بود.

حسینی تاکید کرد: امیدواریم که حضور استاندار خراسان رضوی در این مرکز و آن هم در هفته دفاع مقدس موثر واقع شود و بتوانیم بیش از پیش تلاش‌های بیشتری برای این قشر داشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: