• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-4914-5
  • خبرنگار : 15263
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر:

هوشمندسازی شهر نیازمند، ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی است

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر گفت: نکته اینجاست که تحقق این موضوع در میان مردم، مدیران و در کل پذیرش آن در جامعه نخستین گامی است که باید پیش از ایجاد زیرساخت‌های فنی و سخت‌افزاری مورد توجه قرار گیرد. درواقع باید این موضوع در ذهن مردم جا افتد و مردم بپذیرند تحقق شهر هوشمند افزون بر اینکه می‌تواند فضای مطلوبی را برای آن‌ها فراهم کند بسیاری از آسیب‌ها، مشکلات و معضلات شهری را کاهش دهد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، احسان اصولی در رابطه با هوشمندسازی شهر مشهد در برنامه تلویزیونی اشاره که از شبکه خراسان پخش شد، اظهار کرد: تحقق مفهوم شهر هوشمند اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه همراهی و همگامی مردم را به همراه داشته باشد. برای اینکه در هر پدیده‌ای بتوانیم به همراهی جامعه دسترسی پیدا کنیم نیاز به زمینه‌سازی فرهنگی و معرف آن پدیده به عنوان یک هنجار و فرهنگ عمومی در جامعه هستیم. بنابراین با توجه به تلاشی که دوستان ما در شورای شهر مشهد و شهرداری در این راستا دارند و راهکارهایی که درنظر گرفته شده  تحقق شهر هوشمند را در ابعاد گوناگون برای شهر به ارمغان خواهیم آورد.

وی افزود: بی‌تردید در حوزه فرهنگی سهم خود را در این زمنیه اعمال خواهیم کرد. کمیسیون فرهنگی شورای شهر در برنامه عملیاتی هوشمندسازی شهر نقش خواهد داشت و سیاست‌ها، راهبردها و چالش‌های فرهنگی اجتماعی را براساس تحقق شهر هوشمند ارائه خواهد داد.

اصولی ادامه داد: نکته اینجاست که تحقق این موضوع در میان مردم، مدیران و در کل پذیرش آن در جامعه نخستین گامی است که باید پیش از ایجاد زیرساخت‌های فنی و سخت‌افزاری مورد توجه قرار گیرد. درواقع باید این موضوع در ذهن مردم جا افتد و مردم بپذیرند تحقق شهر هوشمند افزون بر اینکه می‌تواند فضای مطلوبی را برای آن‌ها فراهم کند بسیاری از آسیب‌ها، مشکلات و معضلات شهری را کاهش دهد و این کاهش ارتقای سطح کمی و کیفی شهر و شهروندان را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: