• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-4590-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم نیشابور و فیروزه:

معلمان، مطالبات خود را از یک تریبون واحد بیان کنند/حفظ آرامش جامعه یک ضرورت مهم است

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، بیان مطالبات معلمان را از یک تریبونِ واحد؛ برای اخذ نتیجه بهتر لازم دانست. وی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اتفاقات اخیر مربوط به یکی از اعضای شورای شهر نیشابور اشاره کرد و گفت: ابراز نظر شخصی توسط مقامات مسئول را صلاح نمی‌دانم و بهتر است همه ما در انتظار اظهار نظر مرجع قانونی باشیم؛ ضمن این که حفظ آرامش جامعه در وضعیت کنونی یک ضرورت مهم است.

حمید گرمابی در گفت‌وگو با  ایسنا- منطقه خراسان، عنوان کرد: معلمان اعتراض خود را در مورد مسائل مالى به عناوین مختلف از جمله فضای مجازی، ارتباط با نمایندگان و... بیان کرده‌اند اما اگر بتوانند این مطالبات را از یک تریبون و بلندگوی واحد قانونى  بیان کنند، نتیجه بهتری خواهد داشت.

وی گفت: اخیرا اتفاقی که افتاد، این بود که همکاران فرهنگی نسبت به حذف ضريب سختی كار كه مبلغ بالايى هم نبود، معترض بودند و اعتراضشان را نیز به ما رساندند که خوشبختانه با اقداماتی که صورت گرفت به شرایط سابق برگشت و موضوع حل شد. با توجه به افزایش حقوق حداقلى  که امسال داشتند و البته ضريب  سختی كار که حذف شده بود؛ عملا افزایش حقوقى دیده نمی‌شد اما با حل این مسئله، ضريب سختی كار در احكام اعمال شده و قرارست به زودی پرداخت شود.

گرمابی افزود: در سال جدید با توجه به تورم بالايى كه احتمالا خواهيم  داشت باید افزایش حقوق مناسبى داشته باشيم.

باید منتظر اظهار نظر مرجع قانونی بود

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره بازداشت یکی از اعضای شورای شهر نیشابور نیز بیان کرد: در شرایط حساس فعلی ابراز نظر شخصی توسط مقامات مسئول  را صلاح نمى دانم و نباید قبل از اظهار نظر مرجع قانونی، حکمی صادر کنیم.اگر نظری هم داریم؛ بهتر است بعدا درباره آن صحبت کنیم.

وی تصریح کرد: شرایط کشور شرایط ویژه‌ای است که همه باید این شرایط ویژه را در نظر داشته باشیم و سعی کنیم که آرامش جامعه حفظ شود چرا که با توجه به حساسیت هاى فعلی، حفظ آرامش جامعه یکی از مهم ترین ضرورت‌هاست. ضمن آنکه فضای ملتهب، ممکن است قضاوتها و ابراز نظرها را آلوده‌ افراط و بی‌انصافی‌هایی کند که متناسب با اخلاق اسلامى و انصاف نباشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: