• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-2585-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوی:

ظرف دوماه مسؤولیت خود را تحویل خواهم داد

استاندار خراسان رضوی گفت: پست خود را در زمان اعلام شده و ظرف دو ماه تحویل استاندار بعدی خواهم داد. 

به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی علیرضا رشیدیان در ‌مصاحبه حاشیه جلسه شورای اداری استان، اظهار کرد: طبق قانون و در مهلت دو ماه ابلاغ شده که باید تمامی افرادی که مشمول این قانون می‌شوند حداکثر تا سقف زمانی تعیین شده مسئولیت را واگذار کرده و کنار بروند. 

وی با بیان اینکه بعضی از معاونان استانداری مشمول این قانون می‌شوند، عنوان کرد: آن‌ها با تصویب این قانون استعفای خود را به صورت مکتوب اعلام کردند اما وزیر کشور عنوان کرد که پذیرش استعفای آنان با سازمان بالادستی که حکم آن‌ها را صادر کرده، خواهد بود.

رشیدیان بیان کرد: در این رابطه وزیرکشور توصیه نمودند، تا زمانی که جایگزینی برای ایشان در مهلت قانونی انتخاب و معرفی نشده، از بیان و پیگیری استعفا خودداری کنند. برخی جو بدی را در جامعه پراکنده‌اند. افرادی که باید بازنشسته شوند، مشخص و در سیستم سامانه اداری کاملا قابل احصا هستند و نیازی نیست که برخی توصیه کنند که بگردیم و آن‌ها را پیدا کنیم.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: از همه افرادی که مشغول به کار هستند، دعوت کرده‌ایم تا با توجه به تخصص و تجربه خود مسئولیت را بپذیرند و عملا طی این سال‌ها منشاء خیر در امور بوده‌اند. امروز نیز بر اساس مصالح کشور مجلس شورای اسلامی چنین قانونی را تصویب و دولت هم آن را ابلاغ کرده است و همه افرادی که قانون شامل آن‌ها می‌شود، باید کنار بروند.

وی با اشاره به اینکه برخلاف آنچه که بعضی تبلیغ می‌کنند،کسی دعوی و ادعایی برای مقابله و مواجهه با این قانون ندارد، تصریح کرد: همین که امروز مشمولین این قانون با وجود جو روانی نامناسب موجود علیه آن‌ها همچنان مشغول خدمت و انجام وظیفه هستند، خود دلیلی بر صداقت آنان است. 

رشیدیان ادامه داد: این افراد نه حقوق‌های نجومی می‌گیرند و نه کسانی هستند که در کارشان کوتاهی یا خیانت کرده باشند. همه آن‌ها تلاش کرده‌اند که تخصص و تجربه خود را که براساس هزینه‌های همین مردم وکشور حاصل شده، صادقانه در خدمت ملت قراردهند. 

استاندار خراسان رضوی گفت: آنان تاکنون براساس قانون، مجاز به کار بوده‌اند و از آنان و ظرفیت‌های‌شان استفاده شده و از فردایی که مهلت قانونی به انتها برسد، بدون هیچ ادعائی کنار می‌روند و با انتخاب و معرفی جایگزین، این جابه‌جایی به نحو مطلوب انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: همه افرادی که این بار مسئولیت از روی دوش آن‌ها برداشته می‌شود، با اجرای این قانون نفس راحتی می‌کشند زیرا مسئولیت در این دوران بسیار سنگین بوده و همیشه با فشار و احساس مسئولیت سنگین همراه است. 

رشیدیان با انتقاد از جوی روانی نامناسب که بعضی در جامعه مطرح می کنند، عنوان کرد: امروز به گونه‌ای وانمود می‌شود که استانداران بازنشسته برای رسیدن به این پست خدای ناکرده تبانی کرده و یا مرتکب خلافی شده‌اند که این حرف خلاف حقیقت است. 

استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: این روش را غیر اخلاقی می‌دانم و نمی‌پسندم و توصیه می‌کنم که تلاش کنیم تا این جابجایی را که مجلس شورای اسلامی بنا به مصالح کشور تشخیص داده، به نحو مناسب و به دور از هرگونه رفتار غیر اخلاقی انجام دهیم.

وی تاکید کرد: در این راستا دستگاه‌ها موظف شده‌اند تا در رده‌های استانی جایگزین‌های خود را در مهلت قانونی تعیین کنند و در رده‌های کشوری نیز، هیات دولت باید استانداران جدید را تایید و تصویب کند. معاونین استاندار نیز براساس ضوابط، حکم خود را پس از تایید معاونت ذیربط وزارت کشور از وزیر محترم کشور دریافت می‌کنند و این تغییرات در زمان مقرر انجام خواهد شد. 

رشیدیان در پاسخ به پرسشی در خصوص وضعیت خود، اظهار کرد: من نیز مشمول این قانون می‌شوم و پست خود را در زمان اعلام شده و ظرف دو ماه تحویل استاندار بعدی خواهم داد.

استاندار خراسان رضوی گفت: در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد یکی از کارهایی که انجام شد، بازنشسته کردن نیروهایی بود که به نحوی با سلیقه حاکم در دولت همخوان و هماهنگ نبودند. در آن زمان بسیاری از مدیرانی بازنشسته شدند که از لحاظ قانونی به زمان بازنشستگی نرسیده بودند اما این امرابلاغ شد که هم خلاف قانون نبود و هم سیاست دولت وقت بود و همه ما هم به آن احترام گذاشتیم و بدون هیچ تنشی بازنشسته شدیم .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: