• دوشنبه ۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-5086-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

رییس دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد:

امروز وظیفه دانشجویان علوم قرآنی در برابر جامعه سنگین است

رییس دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد گفـت: امروز وظیفه و رسالت دانشجویان علوم قرآنی در برابر جامعه بسیار سنگین است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت الاسلام غلامرضا زارع مهرجردی، امروز نهم مهرماه در آیین آغاز سال تحصیلی جدید در دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد، خطاب به دانشجویان علوم قرآنی اظهار کرد: اکنون به عنوان یک دانشجوی عرصه قرآنی باید تمام سعی و همت خود را در فراگیری آموزه‌های قرآنی به کار گیرید چرا که امروز وظیفه و رسالت آنان که کار قرآنی می کنند در برابر جامعه بسیار سنگین است.

وی افزود: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون شهداء امنیت در کشور ما حاکم است و مسیر برای رشد جوانان در عرصه قرآن باز و روشن است لذا باید نهایت بهره را از برکات موجود ببریم و در مسیر قرآن به رشد و شکوفایی برسیم.

رییس دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد عنوان کرد: پیشرفت کشور در گرو علم و دانش میسر است لذا جوانان باید از دوران جوانی نهایت بهره را در مسیر علم آموزی ببرند به ویژه دانشجویانی که وارد دانشگاه علوم قرآنی می شوند باید با تلاش و جدیت از معارف قرآن بهره مند شده و برای خدمت به کشور به کار ببندند.

زارع مهرجردی بیان کرد: نظام ما یک نظام دینی است لذا اساتید حوزه علوم قرآنی باید علاوه بر تدریس آموزه های قرآنی اهتمام ویژه بر تربیت دانشجویان قرآنی داشته باشند.

وی گفت: تقارن آغاز سال تحصیلی با ایام عزاداری سید و سالار شهیدان نیز مقدمه ای برای درس گرفتن از مکتب عاشورا و نهضت امام حسین(ع) است.

رییس دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد افزود: نهضت امام حسینی(ع) برای جامعه اسلامی مایه پیشرفت است و رشد و منزلت حیات انسانی، حیات بشری و حیات دینی از این جریان گرفته شده و امام حسین(ع) نیز جز درس گرفتن از مکتب عاشورا چیزی دیگری از ما نمی خواهد.

زارع مهرجردی ادامه داد: عزاداری سید و سالار شهیدان  و شور حسینی در کنار درس گفتن از مکتب عاشورا و نهضت امام حسین(ع) شعور حسینی را به ما می آموزد و یکی از جاهایی که باید به این امر توجه کرد همین مراکز و مجموعه های قرآنی است که در کنار آموزه های اهل بیت(ع) قرآن و عترت در کنار هم قرار می گیرند.

وی با اشاره به بیان امام علی (ع) در جنگ صفین که فرمودند ما اهل بیت(ع) قرآن ناطق هستیم، خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) قرآن مجسم و ناطق هستند لذا اگر بخواهیم حسین(ع) را بشناسیم باید به تعالیم و معارف قرآن برگردیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: