• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-5986-5
  • خبرنگار : 15304
  • منبع خبر : ----

رییس دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد:

به دنبال پرورش دانشجو مهندسان کارآفرین هستیم

رییس دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشکده مهندسی انتظار داریم که از این دانشکده تعداد زیادی دانشجوی کارآفرین برای جامعه داشته باشیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حمید‌رضا پورضا در آیین استقبال از دانشجویان نو ورود دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد،  اظهار کرد: هدف ما ازعلم، اثربخشی مثبت درجامعه است. در این راستا به دلیل ویژگی‌های دانشکده مهندسی ما انتظار داریم که از این دانشکده تعداد زیادی کارآفرین داشته باشیم. 

وی اضافه کرد: ما وظیفه خود می‌دانیم که زیرساخت‌های مناسب برای ترویج کارآفرینی در میان دانشجویان مهندسی را فراهم کنیم تا به ایجاد اشتغال در جامعه کمک کرده باشیم.

رییس دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد: دانشگاه فردوسی مشهد بر اساس آمار و اطلاعات دارای 26 هزار دانشجو است. 180 نفر از اعضای هیئت علمی این دانشگاه در دانشکده مهندسی هستند.

پوررضا افزود: یکی از اولویت‌های ما در دانشکده مهندسی تقویت ساختارهای مدنی است که منجر به ارتباط ارگانیک سازمان یافته می‌شود. به گونه‌ای که دانشجو درجایگاه حق محوری به دنبال حقوق خودش باشند. 
 
وی خاطر نشان کرد: بهترین دانشجویان در دانشکده مهندسی، دانشجویان کارشناسی هستند و انتظارات زیادی از آن‌ها وجود دارد.

رییس دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه مسئولان دانشگاه، اثر بخشی اجتماعی دانشجویان را به عنوان ماموریت اصلی خود در دانشگاه درنظر گرفته اند، افزود: ما اگر افراد تا مقاطع بالا تحصیل کرده‌ باشیم ولی اثر مثبتی در اجتماع خود نداشته باشیم، دانش ما فایده‌ای نخواهد داشت.  

پوررضا با اشاره به افتخارات و دستاوردهای این دانشگاه در کشور، افزود: دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در مسابقات ماراتون برنامه نویسی اخیر که در دانشگاه صنعتی شریف تهران برگزار شد، رتبه اول و دوم را کسب کردند. کانون‌ رباتیک دانشکده مهندسی در رقابت‌های رباتیک ایران رتبه سوم را به دست آورد. همچنین در مسابقات ورزشی موفق به قهرمانی در رشته های فوتبال و فوتسال پسران و هندبال دختران دانشجو را داشتیم. از هفت گروه آموزشی دانشکده مهندسی چهار گروه مدال طلا آوردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: