• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-4884-5
  • خبرنگار : 15306
  • منبع خبر : ----

رئیس کانون صنایع انجمن‌های خراسان رضوی:

وحدت ملی، عاملی موثر در سیر نزولی قیمت دلار

رئیس کانون انجمن‌های صنایع خراسان رضوی گفت: عمده‌ترین عامل تاثیرگذار در کاهش نرخ ارز، انسجام و وحدت ملی است و بعد از آن تعاملات و دیپلماسی اقتصادی با کشورهای دنیا از عوامل دیگر موثر در این زمینه بوده است.

محسن شرکا در گفت‌و‌گو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص ارزیابی خود از روند نزولی قیمت دلار اظهار کرد: امیدوارم قیمت‌ دلار به حد منطقی، معقول و علمی خود برسد و این رقم چه از نظر عددی و چه از نظر اقتصادی با توجه به حد تورم و نقدینگی موجود منطقی باشد و به نتیجه مورد نظر برسد.

وی افزود: سیر نزولی دلار به عوامل متعددی مربوط می‌شود وعمده‌ترین عامل تاثیرگذار، انسجام و وحدت ملی است و بعد از آن تعاملات و دیپلماسی اقتصادی با کشورهای دنیا از عوامل دیگر تاثیرگذار در روند سیر نزلی دلار است. امیدوارم پارلمان آمریکا خیلی سریع تر متوجه شود که حیثیت و آبروی آمریکا توسط ترامپ در حال از بین رفتن است و به زودی استیضاح شود.
 
رئیس کانون انجمن‌های صنایع خراسان رضوی خاطرنشان کرد: امروز در شرایطی هستیم که دولت کسری ارز را برای تنظیم بازار در دست دارد و این مشابه همان کاری است که برای سیب و پرتقال شب عید انجام می‌دهد و برای ارز نیز به نوعی سهم خود را پرداخت می‌کند.

شرکا تصریح کرد: باید  در بحث عرضه و تقاضا با برنامه‌ریزی پیش رویم زیرا در قالب کشورهای دنیا نرخ ارز را بازار تعیین می‌کند و اگر ده سال پیش با برنامه پیش می‌رفتیم امروز شاهد مشکلات کمتری در بحث ارز خواهیم‌بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: