• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-6186-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

نایب رئیس اتحادیه‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی:

10 دانشگاه غیرانتفاعی در کشور تعطیل شد

نایب رئیس اتحادیه‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی با اشاره به سیاست‌ کیفی‌سازی آموزش عالی وزارت علوم،  گفت: به دنبال اجرای این سیاست تاکنون حدود 10 دانشگاه وموسسه آموزش عالی غیرانتفاعی  در سراسر کشور تعطیل شده است.

محمد حسین طیرانی در گفت و گو با ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به اجرای طرح تجمیع، انحلال و یا توقف فعالیت برخی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی توسط وزارت علوم به منظور کیفی سازی، اظهار کرد: بر این اساس مقرر شده که یک مؤسسات غیرانتفاعی آموزش عالی در استان خراسان رضوی تعطیل شود و دو واحد دیگر نیز تجمیع خواهند شد. می‌توان گفت دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی خراسان رضوی در مقایسه با سایر کشور بهترین وضعیت کیفی را دارند.

وی با تاکید براینکه ما به شدت به جذب هیات علمی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی نیازمندیم، ادامه داد: حدود 10 هیات علمی طی سال جاری در رشته‌های مهندس پزشکی، کامپیوتر، عمران، زبان، حسابداری، شهرسازی و روانشناسی جذب خواهیم کرد.

نایب رئیس اتحادیه‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی یادآور شد: در خصوص حذف واژه غیرانتفاعی به زودی نتیجه خواهیم گرفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: