• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-9414-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

باران می‌آید

هواشناسی خراسان رضوی برای روزهای آینده در سطح استان و مشهد بارش پراکنده باران پیش‌بینی کرده است. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی براساس آخرین نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی با عبور جریانات ضعیف تراز میانی جو از روی استان شاهد افزایش ابرناکی و در نیمه شمالی و نواحی غربی استان بارش به صورت رگبار پراکنده خواهیم بود. ضمن این‌که طی این مدت پدیده غالب در نوار شرقی و نیمه جنوبی استان وزش باد خواهد بود که در بخش‌هایی از این مناطق به صورت باد و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

فردا، پنج‌شنبه، موقتاً از ناپایداری و میزان ابرناکی کاسته خواهد شد، اما از بعدازظهر روز جمعه به تدریج استان تحت تأثیر سامانه فعال بارشی قرار خواهد گرفت.

بر این اساس آسمان نواحی شمالی مرکزی و جنوبی استان در صبح پنج‌شنبه صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد و در بعدازظهر صاف تا قسمتی ابری در برخی نقاط وزش باد نسبتاً شدید در نواحی شمالی و مرکزی با احتمال رگبار پراکنده و در نواحی جنوبی همراه با گردوغبار پیش‌بینی می‌شود.

هوای مشهد نیز در صبح این روز صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد و در عصر صاف تا قسمتی ابری گاهی افزایش سرعت وزش باد با کمینه و بیشینه دمای 13 و 29 درجه سلسیوس خواهد بود.

آسمان نواحی شمالی، مرکزی و جنوبی استان در صبح روز جمعه صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد و در عصر در نواحی شمالی و مرکزی قسمتی ابری به تدریج افزایش ابر در برخی نقاط رگبار باران و وزش باد شدید و در نواحی جنوبی صاف تا کمی ابری در برخی نقاط وزش باد  شدید و گرد و خاک به تدریج افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود.

هوای مشهد نیز در صبح این روز صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد و در عصر صاف تا قسمتی ابری به تدریج افزایش ابرگاهی وزش باد نسبتاً شدید در اواخر وقت احتمال رگبار پراکنده باران با کمینه و بیشینه دمای 13 و 29 درجه سلسیوس خواهد بود.

بر اساس این گزارش در 24 ساعت گذشته ریوش با دمای  8  درجه سلسیوس خنک‌ترین و سبزوار با دمای 33 درجه سلسیوس گرم‌ترین شهرهای استان بوده‌اند. هم‌چنین حداکثر سرعت باد از شهرستان‌های تایباد و سبزوار به میزان 50 کیلومتر بر ساعت و بیشترین مقدار بارندگی از قوچان و به میزان 0.9 میلی‌متر گزارش شده است. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: