• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-5584-5
  • خبرنگار : 15308
  • منبع خبر : ----

عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی:

نفت عامل بدبختی یا خوشبختی است؟

عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی گفت: نفت عامل بدبختی ما نیست ما درگیر مشکلی جز نفت هستیم که باعث می‌شود این وضعیت پیش بیاید.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی دینی ترکمانی، در اولین همایش "درخودماندگی اقتصادی ایران، علت‌ها و راهکارها" در اتاق بازرگانی استان، بیان کرد: در رانت نفتی، درآمدهای ارزی نفتی به اقتصاد پمپاژ می‌شود، سپس متناسب با نرخ ارز کالاهای وارداتی با بها پایین قیمت‌گذاری می‌شوند؛ بنابراین قیمت کالای وارداتی نسبت به تولید داخلی پایین‌تر است، از این رو مردم به سراغ کالاهای وارداتی می‌روند در نتیجه اقتصاد تک محصولی باقی می‌ماند.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر عربستان در صنعت پتروشیمی عملکرد خوبی داشته و در حال تاسیس یک پالایشگاه بوده است. همچنین در همین چند ماه اخیر با کشور هند قراردادی منعقد کرده که اگر این پالایشگاه تاسیس شود فروش نفت ما بسیار کاهش می‌یابد چرا که در این صورت عربستان نفت خود را تولید خواهد کرد و هند هم صرف نظر از بحث تحریم‌ها از دایره مشتریان ما کنار خواهد رفت.
 
عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی با اشاره به اینکه نفت عامل بدبختی ما نیست، گفت: ما درگیر مشکلی جز نفت هستیم که باعث می‌شود این وضعیت پیش بیاید، یکی از این مشکلات تضاد رویکرد سنت گرایی تجددستیزی با مدرنیته و تجدد است.
 
دینی ترکمان افزود: علاوه بر این موارد باید زیرساخت‌ها، نوع نظام مدیریتی و نوع تعاملاتی که با دنیا داریم اصلاح شود، ما باید ظرفیت جذب قوی در سطح صنعت و بنگاه‌ها داشته باشیم، یعنی به گونه‌ای که منابعی که در اختیار بنگاه‌ها و بخش‌های مختلف قرار می‌گیرد تبدیل به ظرفیت‌های تولیدی مولد در حداقل زمان ممکن شود.
 
وی تاکید کرد: اگر ظرفیت جذب سرمایه‌گذاری ما قوی باشد، پروژهای سرمایه گذاری ما  20  تا 30 سال طول نمی‌کشد و در آمدهای نفتی تبدیل به یک منبع مهم توسعه می‌شود وخروجی آن اقتصاد دانش‌بنیان خواهد شد.
 
عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی بااشاره به تو در تویی نهادی یا به تعبیر دیگر غرق شدن شدن در انبوهی از مقررات و قوانین، اظهار کرد:  اگر تو در تویی نهادی وجود داشته باشد، نتیجه آن تنش‌های سازمانی خواهد شد.
 
دینی ترکمانی ادامه داد: همچنین علاوه بر آن مسئله فساد نیز از دل این تو در تویی نهادی بیرون می‌آید، چرا که نظام مدیریتی، دوره‌های مدیریتی 3 یا 4 سال بیشتر نیست و مدیرانی که می‌آیند به خاطر اینکه اصل جانشین‌پروری رعایت نمی‌‍‌شود با مدیریت قبلی ارتباطی ندارند و از صفر شروع می‎کنند، بنابراین ما بر یک مسیر دایره‌وار می‌چرخیم و دوباره به نقطه صفر باز می‌گردیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: