عکس: زهرا اعیانی
مسافران جنگ‌زده شهر
عكس  21:3:13 1397/07/13
977-2289-5 كد خبر
بعد از جنگ هشت ساله میان ایران و عراق که خسارات زیادی را به دو کشور تحمیل کرد و پس از سرنگونی رژیم بعثی عراق و به دار مجازات آویخته‌شدن صدام که عامل اصلی این جنایات و خسارات بود، رابطه دو ملت به علت قرابت مذهبی و فرهنگی روزبه‌روز بهتر و به یکدیگر نزدیک‌تر شد.

در چند سال اخیر، فارغ از اشتراکات مذهبی و فرهنگی، شرایط نابه‌سامان امنیتی و نبود امکانات رفاهی و بهداشتی در عراق و همزمان تغییر شرایط اقتصادی در ایران، باعث شده است روزبه‌روز حضور عراقی‌ها در ایران و به‌خصوص در شهرهای مذهبی مثل مشهد، بیش‌تر شود.

مسلماً برای شهروندان عراقی که سال‌ها درگیر جنگ و ناامنی بوده‌اند و بیشتر زیرساخت‌های کشورشان از بین رفته، ایران در میان کشورهای منطقه، از مقاصد امن، به‌روز و به‌صرفه برای تفریح و رسیدگی به مشکلات پزشکی است.

حضور شهروندان عراقی در مشهد برای شهروندان مشهدی بسیار ملموس‌تر از گذشته است. وجود بارگاه منور رضوی، هتل‌های متعدد، مراکز تفریحی و خرید و مراکز پزشکی و درمانی به‌روز و پیشرفته و خطوط پروازی مستقیم بین مشهد و شهرهای مهم عراق را می‌توان از دلایل اصلی حضور عراقی‌ها در مشهد برشمرد. طبق آمار، حضور گردشگران عربی در مشهد، طی سال گذشته، 94 درصد رشد داشته است.

حضور گردشگران فرهنگی، مذهبی، سلامت و تفریحی باعث رونق اقتصادی و آشنایی با فرهنگ‌های مختلف است و این خود می‌تواند انگیزه و فرصت مغتنمی باشد تا به مشهد به‌عنوان مقصد گردشگری نگاهی دوباره بیندازیم.

انتهاي پیام
برچسب(ها): زائران، عراق، مسافر، مشهد
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: