• شنبه ۱۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 977-4588-5
  • خبرنگار : 15291
  • منبع خبر : ----

محسن قهرمانی:

اکبریان در اعلام پنالتی برای پدیده و فولاد اشتباه کرد

داور بازنشسته کشورمان گفت: در بازی پدیده و فولاد، اخراج سعید صادقی درست بود اما هردو پنالتی به علت بزرگنمایی مهاجمان اعلام شد و اشتباه بود.

محسن قهرمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان در خصوص قضاوت اکبریان در بازی دیروز پدیده و فولاد در مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی اظهار کرد: به نظر من پنالتی‌ای که برای پدیده گرفته‌شد، اصلا پنالتی نبود. پایی که به بازیکن این تیم می‌خورد، باعث سرنگونی فرد نمی‌شود و خطا نیست.

وی افزود: در خصوص خطای پنالتی تیم فولاد باید بگویم داور مسابقه خطای شارژ بالاتنه را اعلام کرد اما مدافع ابتدا توپ را می‌زند و بعد از آن خطا رخ می‌دهد. قانون‌گذار می‌گوید خطایی که در ادامه رخ می‌دهد ممکن است که منجر به اعلام پنالتی یا هر خطای دیگری در هر جایی از زمین شود. باید توجه کرد که این قانون زمانی مصداق پیدا می‌کند که بازیکن شانس بازی کردن با توپ را داشته‌باشد. 

این داور خراسانی ادامه داد: با توجه به اینکه توپ به درستی زده شد و ممکن بود مهاجم شانس استفاده از توپ را از دست بدهد، خطا نبود اما لوسیانو پریرا، مهاجم تیم فولاد، با زیرکی و با دستی که روی شانه‌اش گذاشته‌شد، توانست داور را مجاب کند و پنالتی را بگیرد. هر دو پنالتی به وسیله بزرگنمایی دو مهاجم رخ داد.

قهرمانی تصریح کرد: آوانتاژ جزو اختیارات داور است نه وظایف. اکبریان در دو صحنه برای دو تیم اعلام آوانتاژ کرد. در صحنه مرتبط با حمله تیم پدیده بعد از اعلام آوانتاژ، بازیکنان این تیم نتوانستند از آوانتاژ استفاده کنند و منجر به ضد حمله تیم حریف شد و شبیه این صحنه برای تیم فولاد نیز اعلام شد که باز هم این تیم نتوانست از بهره ببرد.

وی اضافه کرد: آوانتاژ عاملی برای زیباسازی بازی و ابزاری در اختیار داور است. متاسفانه داوران در جاهایی اعلام آوانتاژ می‌کنند که لزومی ندارد و جایگاه خاصی دارد.

داور بازنشسته خراسانی گفت: با توجه به قضاوت‌های اخیر اکبریان، دیروز روز این داور خوب ایرانی نبود. عواملی مثل نداشتن تمرکز لازم برای قضاوت می‌تواند سبب این مهم باشد. 

قهرمانی در خصوص اخراج سعید صادقی در دقایق پایانی این دیدار یادآور شد: اخراج سعید صادقی هم صحیح بود. متاسفانه بازیکنان در برخی از صحنه‌ها از کوره درمی‌روند و رفتاری از خود به نمایش می‌گذارند که با پرخاشگری همراه است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: