• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-6984-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

چرا سلامت خود را مدیون دامپزشکی هستیم؟

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: در برخی از موارد مانند مبارزه با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام همکاران ما سد اول واگیری هستند تا بتوانند با اقدامات خود سلامت را مردم هدیه کنند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، احمد شریعتی ظهر امروز در همایش روز ملی دامپزشکی در سالن اجتماعات اداره کل دامپزشکی استان، اظهار کرد: روز ملی دامپزشکی در تقویم ملی 14 مهر ماه است، به مناسبت‌هاثی مناسبی که در ماه مهر رخ داده این روز نامگذاری شده است.
 
وی ادامه داد: در ایران باستان در نظام کشاورزی و تولیدات دامی در انسان‌های قبل از تاریخ بحث دامداری و کشاورزی، همچنین معالجه دام همواره مطرح بوده تا اینکه منجر به آن شد این روز نامگذاری شود.
 
مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی افزود: در ایران باستان مردم از دامپزشکان به عنوان فرشتگان نجات حیوانات خود یاد می‌کردند و در این زمینه برای تقدیر از آن‌ها مراسمی را نیز برگزار می‌کردند.
 
شریعتی عنوان کرد: موضوع دام به ویژه در ایران باستان امری مهم بوده و پرورش دام نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، به گونه‌‌ای که تمام انسان‌ها در زمان ایران باستان از صنعت دام در زمینه‌های مختلفی مانند کشاورزی، جنگ، تولید غذا و پوشاک و... استفاده می‌کردند.
 
وی تصریح کرد: از این رو در ایران باستان برای صنعت دام ارزش زیادی قائل بودند. امروزه چهره دامپزشکی تغییر پیدا کرده اما حساسیت و عمکلرد ما نسبت به گذشته با شدت بیشتری انجام می‌شود.
 
مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی تاکید کرد: امروزه نقش دامپزشکی از هیچکس پوشیده نیست و همکاران ما در این حوزه عاشقانه فعالیت می‌کنند.
 
شریعتی تاکید کرد: همکاران ما در حوزه دامپزشکی نقش خود را به درستی ایفا می‌‎کنند و در برخی از موارد مانند مبارزه با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام سد اول واگیری هستند تا بتوانند با اقدامات خود سلامت را به مردم هدیه کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: