• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-7084-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

اقتصادی با نام «حیوانات خانگی» در چین

نگهداری از حیوانات خانگی مثل گربه به بخشی از زندگی مدرن تبدیل شده است، اما در سال‌های اخیر نگهداری از حیوانات خانگی نشانه‌ای از کلاس طبقاتی فرد در مناطق شهری محسوب می‌شود و در واقع اقتصادی با نام حیوانات خانگی ایجاد کرده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از چاینا دیلی، مردم قرن‌ها از حیوانات برای تغذیه و یا نگهبانی و حتی راهنمای شکار استفاده می‌کردند، اما امروزه حیوانات به خصوص حیوانات خانگی موجب رفع نیازهای عاطفی افراد شده‌اند.

انجمن حمایت از حیوانات کوچک  در چین در سال 1992،  افراد زیادی را مشتاق به نگهداری از حیوانات کرد.

از سال 2000 تعداد حیوانات خانگی افزایش یافت و به دلیل این افزایش، آماری از تعداد این حیوانات در دسترس نیست. بیشتر این حیوانات شامل گربه و سگ بودند.

در حال حاضر و بر اساس آمار منتشر شده غیررسمی بیش از 91.49 میلیون سگ و گربه در محیط شهری چین نگهداری می‌شوند.

 حدود 9  درصد از 813.47 میلیون نفر در سال 2017 دارای حیوان خانگی بوده‌اند.

افزایش میزان شهرسازی و درآمد بیشتر از دلایل اصلی محبوبیت نگهداری از حیوانات خانگی است. در مقایسه شهرهای مختلف چین مشخص شد ساکنان شهرهایی با درآمد بیشتر تمایل بیشتری برای نگهداری حیوانات خانگی دارند.

نگهداری از حیوانات خانگی در چرخه اقتصادی چین موجب ایجاد اقتصاد حیوانات خانگی شده است و علت آن نیز غذا، درمان‌های پزشکی و حتی مراسم کفن و دفن آنها است.

این اقتصاد خیلی بزرگتر از آن است که در ذهن شما تصور شود.

بر اساس آمار ملی چین، صنعت حیوانات خانگی بین سال‌های 2010 تا 2016 حدود 49.1 درصد افزایش یافته که در میان دیگر صنایع بیشترین رشد را داشته است.

بر اساس آمار، خرید و فروش  حیوانات خانگی 170.8 بیلیون یوان ( 24.87 بیلیون دلار)  بوده است. بر این اساس هر نگهدارنده حیوانات در سال 2017 به صورت سالانه  5016 یوان برای حیوان خود هزینه می کند که  15 درصد بیشتر نسبت به سال 2016 بوده است.

عامل سوم اقتصادی این مورد رفع نیازهای روزانه و غذایی حیوانات است.

یکی دیگر از این عوامل هزینه‌های پزشکی نگهداری از حیوانات است که به طور متوسط این هزینه‌ها برای گربه‌ها 1446 یوان و برای سگ‌ها 1557 یوان در سال است.

این آمار نشان داد بیشترین تعداد افراد نگهدارنده حیوانات یعنی حدود 85 درصد آنان زنان هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: