• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-7386-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

گزارش نخستین روز از مرحله منطقه‌ای مناظرات دانشجویی در مشهد

نخستین روز از مرحله مقدماتی مرحله منطقه ای (شرق و جنوب کشور) هفتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان ایران روز گذشته با رقابت 16 تیم به پایان رسید.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، اولین روز از مرحله مقدماتی مرحله منطقه ای (شرق کشور)  هفتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان ایران، روز گذشته در تالار امام رضا در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد. 

در این مسابقات که به همت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی برگزار می شود، 16 گروه دانشجویی از استان‌های خراسان شمالی، یزد، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، کرمان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی با هم به رقابت پرداختند.

 در روز نخست 16 گروه طی 8 مناظره در 8 ساعت پیاپی با هم به رقابت پرداختند. در مناظره نخست در ساعت 10 گروه «فراست» از استان سیستان و بلوچستان به عنوان گروه موافق و «سایدیس» از استان یزد به عنوان گروه مخالف با موضوع «ارتباط مسئولان از طریق فضای مجازی با کاربران، آنان را به سمت رفتارهای عوام فریبانه سوق می‌دهد.» با یکدیگر به مناظره پرداختند که در پایان با نظر هیئت داوران، گروه «سایدیس» با کسب 85 امتیاز در برابر 83 امتیاز گروه «فراست» برنده مناظره شدند.

 در مناظره دوم در ساعت 11 دو گروه «علوم سیاسی» از استان خراسان رضوی به عنوان گروه موافق و «سبزاندیشان»از استان یزد به عنوان گروه مخالف با موضوع «استفاده از روز برای نهادینه کردن قانون مجاز است.» با یکدیگر به مناظره پرداختند که در پایان با نظر هیئت داوران، گروه «علوم سیاسی» با کسب 97 امتیاز در برابر 71 امتیاز گروه «سبزاندیشان» برنده مناظره شدند.

 در مناظره سوم در ساعت 12 دو گروه «فرهنگ» از استان هرمزگان به عنوان گروه موافق و «علامه شهرکرد» از استان چهارمحال و بختیاری به عنوان گروه مخالف با موضوع «افزایش مشکلات اجتماعی از عوامل اصلی گرایش به خرافات در جامعه است.» با یکدیگر به مناظره پرداختند که در پایان با نظر هیئت داوران، گروه «فرهنگ» با کسب 85 امتیاز در برابر 83 امتیاز گروه «علامه شهرکرد» برنده مناظره شدند.

 در مناظره چهارم در ساعت 13 دو گروه «رهرو» از استان کرمان به عنوان گروه موافق و «ندا» از خراسان رضوی به عنوان گروه مخالف با موضوع «وظیفه اصلی دانشگاه، صرفا تقویت پایه علمی و دانش افراد جامعه است.» با یکدیگر به مناظره پرداختند که در پایان با نظر هیئت داوران، گروه «ندا» با کسب 98 امتیاز در برابر 64 امتیاز گروه «رهرو» برنده مناظره شدند. 

مناظره پنجم که قرار بود در ساعت 14 بین دو گروه «غیاث» از استان یزد به عنوان گروه موافق و «فرهنگ و سیاست» از استان خراسان جنوبی به عنوان گروه مخالف با موضوع «اختلاف میزان درآمدها باعث رشد و کارایی اقتصادی است.» برگزار شود، به علت انصراف تیم فرهنگ و سیاست به نفع تیم غیاث به پایان رسید. 

در مناظره ششم در ساعت 15 دو گروه «جلال» از خراسان شمالی به عنوان گروه موافق و «ندای دانشجو» از هرمزگان به عنوان گروه مخالف با موضوع «اظهارات متهمین اقتصادی باید کاملا علنی و بدون محدودیت به اطلاع عموم برسد.» با یکدیگر به مناظره پرداختند که در پایان با نظر هیئت داوران، گروه «ندای دانشجو» با کسب 87 امتیاز در برابر 81 امتیاز گروه «جلال» برنده مناظره شدند.

 در مناظره هفتم نیز در ساعت 16 دو گروه «قول سدید» از استان کرمان به عنوان گروه موافق و «هدف» از یزد به عنوان گروه مخالف با موضوع «اقتصاد نفتی بزرگترین مانع بر سر توسعه پایدار است.» با یکدیگر به مناظره پرداختند که در پایان با نظر هیئت داوران، گروه «هدف» با کسب 86 امتیاز در برابر 82 امتیاز گروه «قول سدید» برنده مناظره شدند.

 به علت انصراف تیم شهید ابراهیم هادی استان هرمزگان، مناظره هشتم با موضوع «اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران از وضعیت مطلوبی در مقایسه با کشورهای درحال توسعه برخوردارند.» لغو شد و گروه ساتراپ از خراسان رضوی به مرحله بعد راه پیدا کرد. 

مناظرات مرحله یک چهارم نهایی با حضور 8 تیم راه یافته به مرحله بعد، امروز از ساعت 12 تا 16 در تالار امام رضا (ع) دانشکده پزشکی درحال برگزاری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: