• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-7687-5
  • خبرنگار : 15303
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل «به‌نشر» همزمان با هفته ملی کودک و آینده خبر داد:

انتشار 99 عنوان کتاب کودک و نوجوان طی 190 ر‌وز

مدیرعامل به‌نشر گفت: از ابتدای امسال مجموعا 99 عنوان کتاب چاپ نخست و تجدید چاپ در قالب «کتاب های پروانه» برای گروه سنی کودک و نوجوان منتشر شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی به‌نشر، حسین سعیدی با بیان اینکه انتشارات آستان قدس رضوی از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه برای گروه سنی کودکان 99 عنوان کتاب را روانه بازار کرده است، اظهار کرد: از این تعداد 25 عنوان کتاب چاپ نخست و 74 عنوان کتاب نیز تجدید چاپ شده است.

وی با بیان اینکه تیراژ مجموع کتاب های منتشر شده در حوزه کودک توسط انتشارات آستان قدس رضوی بالغ بر 205 هزار نسخه رسیده است، یادآور شد: از این میان، تیراژ 25 عنوان کتاب چاپ اول به مجموع شمارگان 41 هزار و 500 نسخه رسیده است.

مدیرعامل به‌نشر تاکید کرد: مجموع تیراژ کتاب های تجدید چاپ به‌نشر از ابتدای امسال تا پایان شهریور در قالب «کتاب های پروانه» با شمارگان 164 هزار نسخه و با موضوعات شعر، داستان، رمان، مفاهیم قرآنی، قصه های تخیلی منتشر شده است.

وی با اشاره به چند عنوان کتابی که امسال مورد استقبال مخاطبان و تجدید چاپ قرار گرفته است، افزود: «مجموعه داستان های تخیلی با مفهوم قرآنی» اثر کلرژوبرت، مجموعه ترانه های «کی بود، کی بود» اثر ناصر کشاورز، «قصه های قشنگ ایرانی» بازنویسی مجید ملامحمدی، «نگاهی به زندگانی حضرت فاطمه معصومه(س) اثر غلامرضا حیدری ابهری به تجدید چاپ رسیده است.

سعیدی در ادامه تصریح کرد: کتاب های «آرزوی چهارم» نوشته اکبر صحرایی، «ستاره من» نوشته ناصر نادری، « قصه های نهج البلاغه 4» نوشته مجید ملامحمدی و مجموعه شعرهای نیایش با عناوین «باید تو را پیدا کنم» اثر مرضیه تاجری و «فقط به یک اشاره» اثر سعیده اصلاحی نیز برای بار نخست به چاپ رسیده است.

تولیدات تازه «کتاب های پروانه» در راه انتشار

مدیرعامل به‌نشر به عناوین جدید کتاب های در دست انتشار گروه سنی کودکان نیز اشاره کرد و افزود: «مجموعه ترانه های نیایش»، «خدا نقاش خوبی است »و «مهمون آیینه ها» از تازه های تولید انتشارات آستان قدس رضوی است که در قالب «کتاب های پروانه» به زودی به چاپ می رسد. 

سعیدی با بیان اینکه از سری «مجموعه ترانه های نیایش»، چاپ نخست عنوان کتاب های «خدا را خیلی دوست دارم»و «خدای آسمون صاف و آبی» در دست انتشار است، ادامه داد: از این مجموعه پیش از این عناوین «خدای مهربون من»، «خدا جونم تو خیلی مهربونی» و «خدا جونم از تو سپاسگزارم» به چاپ رسیده و روانه بازار شده است.

مدیرعامل به‌نشر در ارتباط با کتاب «خدا را خیلی دوست دارم» تاکید کرد: مولف این اثر اکرم السادات هاشمی پور است و تصویرگری آن را نیلوفر برومند انجام داده است که در قطع خشتی و با تیراژ 3000 نسخه به چاپ می رسد.

وی به کتاب« خدای آسمون صاف و آبی» نیز اشاره کرد و افزود: طیبه رضوانی مولف و نیلوفر برومند تصویرگر این اثر است که در قطع خشتی و با تیراژ 3000 نسخه منتشر می شود.

مدیرعامل به‌نشر به دیگر عنوان کتاب چاپ اولی که به همت انتشارات آستان قدس رضوی به زودی منتشر می شود، اشاره کرد و گفت: «خدا نقاش خوبی است» مجموعه اشعار مذهبی نوشته سعیده موسوی زاده و تصویرگری گلرخ مهتاج الفضل است و در قطع خشتی بزرگ و با تیراژ 1000 نسخه به چاپ خواهد رسید.

سعیدی به دیگر عنوان کتاب در دست چاپ به‌نشر اشاره کرد و یادآور شد: «مهمون آیینه ها» نام این اثر داستانی، نوشته اکرم السادات هاشمی پور و تصویرگری مهدیه قاسمی در ارتباط با زندگی نامه حضرت معصومه(س) است که در قطع رحلی و با تیراژ 2000 نسخه در دست چاپ قرار دارد.

مدیرعامل به‌نشر همچنین در پایان با اشاره به گرامیداشت هفته ملی کودک و آینده و روزجهانی کودک خاطرنشان کرد: در این هفته براساس شعارهای نامگذاری شده کتاب های مرتبط با این موضوع از سوی انتشارات آستان قدس رضوی معرفی و اطلاع رسانی می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: