• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-3985-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی:

تنوع غذایی، اصلی مهم در توسعه صنایع است

رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی گفت: یکی از راه‌هایی که می‌توان به بحث تنوع بیشتر بپردازیم، توسعه صنایع است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مجتبی مزروعی ظهر امروز در همایش روز ملی دامپزشکی در سالن اجتماعات اداره کل دامپزشکی استان، اظهار کرد: در بخش روند توسعه جامعه انسانی مهم‌ترین رکن، امنیت غذایی است.
 
وی ادامه داد: سلامت جامعه در گرو تغذیه سالم است. زمانی ما جامعه توسعه‌یافته داریم که انسان‌های فرهیخته‌ای داشته باشیم و شرط اصلی برای توسعه‌یافتگی، امنیت غذایی بالاست.
 
رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی افزود: این امنیت غذایی مستلزم فعالیت‌های بسیار گسترده‌ای است. یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که به دامپزشکی مرتبط بوده بهداشت امور مرتبط به دام است.
 
مزروعی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی استان که 36 درصد اقتصاد بخش کشاورزی استان را به خود اختصاص داده، بخش امور دام و طیور است.
 
وی بیان کرد: ما در استان خراسان رضوی با وجود محدودیت‌هایی اقلیمی که داریم اما در بخش تولیدات جزو استان‌های پیشرو هستیم.
 
رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی تاکید کرد: در بخش تولید گوشت قرمز در رتبه اول کشوری قرار داریم، با وجود آنکه 8 درصد از تولیدات بخش کشاورزی کشور در استان داریم اما در دام سبک 13.4 درصد از دام کشور را از آن خود کرده‌ایم.
 
مزروعی تصریح کرد: یکی از رسالت‌هایی که در جهت توسعه بخش کشاوزی و تولیدات مربوطه باید  به طور خاص به آن توجه شود، ایجاد تنوع در تولیدات است.
 
وی اضافه کرد: امروزه متاسفانه جامعه ما علی‌رغم اینکه از فقر غذایی رنج می‌برد، اما عمدتا با افزایش وزن مواجه هستیم. رشد جامعه انسانی که اساسی‌ترین رکن توسعه ما است از یک رشد علمی و موزون برخوردار نیست.

رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: امروزه ما از تنوع غذایی لازم برخوردار نیستیم، مواد مصرفی غذایی ما محصولات خاص نبوده و کشور ما به اندازه‌ای که برنج مصرف می‌کند، بسیاری از کشورهای تولید کننده برنج از این محصول استفاده نمی‌کنند.
 
مزروعی بیان کرد: در تولیدات پروتئینی نیز این امر دیده می‌شود، لذا در دستور کار حوزه معاونت تولیدات دامی و اداره دامپزشکی باید به این اصل بیشتر پرداخته شود.
 
وی گفت: یکی از راه‌هایی که می‌توان به بحث تنوع بیشتر بپردازیم، توسعه صنایع است. در بخش صنایع تولیدات غذایی خود هنوز در قدم‌های اول مانده‌ایم. باوجود آنکه در تولیدات شرایط خوبی را از آن خود کرده‌ایم اما در صنایع وابسته آنچنان رشد نداشته‌ایم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: