• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-4185-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی مطرح کرد؛

اقدامات شورای هماهنگی اصلاحات خراسان رضوی برای معرفی استاندار جدید

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: شورای هماهنگی اصلاحات استان به منظور معرفی استاندار جدید، کمیته‌ای را تشکیل داد که مرکب از سه عضو هیئت‌رئیسه یعنی رئیس، جانشین رئیس یا معاون و دبیر است و بنا شد تا چند گزینه به صورت اولیه و جهت رایزنی برای استانداری انتخاب شود.  

محمدصادق جوادی‌حصار در گفت‌وگو با ایسنا-‌ منطقه خراسان، در خصوص اقدامات شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان استان برای معرفی استاندار جدید، اظهار کرد: شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب یا اصلاحات استان به منظور معرفی استاندار جدید، کمیته‌ای را تشکیل داد که این کمیته مرکب از سه عضو هیئت‌رئیسه یعنی رئیس، جانشین رئیس یا معاون و دبیر و همچنین بنده به عنوان رئیس دفتر کمیته سیاسی شورای احزاب است.

وی افزود: دو نفر نیز از بین اشخاصی که سمت حقوقی و حقیقی دارند را نیز انتخاب کردند. آقای مهندس امینی نیز که رئیس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی بودند و از چهره‌های موجه و تاثیرگذار استان هستند نیز برای این کمیته انتخاب شدند. حجت‌الاسلام‌والمسلمین عجم نیز به عنوان اینکه هم رئیس مجمع روحانیون مبارز هستند و هم در گذشته رئیس شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب بودند و از چهره‌های تاثیرگذار هستند را نیز انتخاب کردند تا جزو این کمیته باشند.

جوادی‌حصار بیان کرد: نمایندگان استان نیز حداقل یک و حداکثر چهار نفر را به اقتضای شرایط، امکانات و نیازها به اختیار خود به ما معرفی خواهند کرد تا در مواقع ضروری با آن‌ها تماس بگیریم. درخواست کردیم که یک نماینده نیز از طرف شورای شهر مشهد معرفی شود. بنا شد تا احزابی که اصلاح‌طلب نبوده اما به ما نزدیک هستند همچون اعتدال و توسعه، نماینده‌ای را به ما معرفی کنند. قرار است که یک نفر نیز به انتخاب این کمیته از بین نیروهای حقیقی اصلاح‌طلب تاثیرگذاری که در بین نیروهای اصلاح‌طلب محوری‌تر هستند، انتخاب شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اولین نشست سه روز گذشته انجام شد. در آن نشست در خصوص تفکر برای حوزه‌های مختلف، گفت‌وگو شد. اولین موضوع تعیین جایگزین برای استانداری خراسان بود و بنا شد تا چند گزینه به صورت اولیه و جهت رایزنی از بین گزینه‌هایی که در مظان پست استانداری قرار دارند، انتخاب و به نمایندگان استان داده شود.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی اضافه کرد: اگر نمایندگان نظر تکمیلی یا اصلاحی دارند باید آن را سریع‌تر به ما اعلام کنند تا بتوانیم در اسرع وقت جلسه بعدی را برگزار و در خصوص لیست با آن‌ها گفت‌وگو کنیم و به توافق برسیم تا لیستی را از استان به عنوان کاندیداهای استانداری به وزارت کشور معرفی کنیم و وزارت کشور نیز باید به این مسئله توجه کافی کرده و استاندار مناسبی را برای خراسان انتخاب کند.

وی ادامه داد: بعد از اینکه استاندار انتخاب شد. انتخاب معاونین استاندار نیز مدنظر است. سه تا چهار پست در استانداری در حال خالی شدن است که باید با نظر و هماهنگی استاندار انتخاب شوند. اگر شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب نظر یا پیشنهادی داشته باشند باید با استاندار آینده وارد گفت‌و‌گو شوند و نظرات خود را به ایشان بدهند.

جوادی‌حصار خاطرنشان کرد: تا زمان نهایی نشدن لیست، آن را اعلام نخواهیم کرد. کارها در حد رایزنی بوده و ممکن است برخی از افراد در لیست منصرف شوند. در حال حاضر نمی‌توانیم گزینه‌ها را معرفی کنیم و در صورت نهایی شدن اعلام خواهد شد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص شاخصه‌های استاندار، تصریح کرد: مدیر عالی در استانی چون خراسان رضوی، علاوه بر شاخصه‌های عمومی و مورد نیاز یک استاندار باید شاخصه‌های ویژه نیز داشته باشد. شاخصه‌های عمومی این است که فرد مطلوب دولت باشد و وزیر کشور و دولت را بپسندد که این موارد به سلایق دولت و اعلام مدیریت‌های دولتی باز می‌گردد. این فرد باید به کار استانداری، امکانات دولتی، مضایق و تنگناها، وضعیت موجود استان و چشم‌انداز پیش رو آشنا باشد.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی بیان کرد: این فرد باید آگاه باشد که دولت در استان در چه شرایطی قرار دارد، استاندار از چه نقطه‌ای می‌خواهد شروع کند و دولت را به کجا می‌خواهد برساند و در حوزه خدمات‌رسانی چه امکانات و هماهنگی‌هایی را می‌تواند ایجاد کند زیرا کار استانداران عموما ایجاد هماهنگی بین نهادها و امکانات دولتی در استان‌ها است.

وی افزود: گرفتن بودجه، تامین اعتبار، هماهنگ‌سازی و پیشگیری از هدر رفتن سرمایه‌ها و تداخل برنامه‌ها و امکانات از جمله کارهایی است که یک استاندار می‌تواند انجام دهد. از دیگر کارهایی که استاندار می‌تواند انجام دهد، عملیاتی کردن برنامه‌های اعلام شده دولت در استان به فراخور اقتضائات و شرایط منطقه است.

جوادی‌حصار خاطرنشان کرد: استاندار باید برای پست‌های مختلف استانداری، فرمانداری‌ها و ادارات کل مدیران مناسبی انتخاب کند و هماهنگی لازم و شایسته‌ای بین نهادهای حاکمیتی و قوای انتظامی و نظامی انجام دهد. فردی که می‌خواهد این کارها را انجام دهد باید از وجاهتی برخوردار بوده، قابلیتی را از خود بروز داده و تجربه‌ای را نیز کسب کرده باشد و باید کارنامه‌ای را از خود به جا بگذارد. این موارد شاخصه‌های عمومی استاندار است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: با توجه به اینکه خراسان مصداق آن شعر معروفی است که گفت "برادر جان خراسان است اینجا/ سخن گفتن نه آسان است اینجا"، باید بگوییم "برادر جان خراسان است اینجا/ مدیر شدن نه آسان است اینجا". کار مدیر در خراسان آسان نیست. باید متعادل‌کننده بسیار قوی و توانایی بین قوا و توانایی‌های مختلف باشد.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی عنوان کرد: خراسان و مشهد پایتخت دوم کشور و پایتخت اول مذهبی کشور است که بسیاری از پتانسیل‎ها و قوا در اینجا تنظیم می‌شود. استثنائاتی در خراسان وجود دارد که در نقاط دیگر کمتر است، بنابراین استاندار خراسان باید به این توانایی‌ها، امکانات و شرایط وقوف داشته باشد.

وی افزود: استاندار خراسان رضوی باید بداند که مراکز تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری له و علیه مواضع دولت و امکانات دولت در استان کجا هستند و چگونه می‌توانند در جهت تقویت و نیز خنثی‌سازی آن عمل کنند. همچنین در خصوص پاره‌ای از مخالفت‌ها نیز چگونه عمل خواهند کرد. در زمینه تعدیل مواضع نیز چگونه حرکت و راهبرد تعیین می‌کنند. کار استانداری خراسان ویژه‌تر از مناطق دیگر است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: