• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 977-4991-5
  • خبرنگار : 15260
  • منبع خبر : ----

سرپرست معاونت هماهنگی امور زائران استانداری خراسان‌رضوی خبر داد:

ثبت‌نام ۵۹ موکب از خراسان‌رضوی برای ارائه خدمات در اربعین

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان‌ رضوی از ثبت‌نام ۵۹ موکب از استان خراسان‌رضوی برای ارائه خدمات در سفر اربعین و ثبت‌نام ۶۶۸۶ نفر در سفر اربعین در قالب ۳۵۷۳ کاروان خبر داد.

سیّد جواد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص نوع تعامل دو کشور ایران و عراق برای برگزاری مراسم اربعین اظهار کرد: به طور کلی دولت عراق یک ستاد هماهنگی اربعین دارد و عمده‌ترین کاری که دولت عراق انجام می‌دهد، در دو  حوزه است؛ یکی این‌که تامین نظم و امنیت را بر عهده دارد که کار مهم و ارزشمندی است و دوم زمینه سازی برای حضور مردم است.

وی ادامه داد: آنچه که در اربعین اتفاق می‌افتد و وجه ممیزه بسیار مهم اربعین است، این است که مردم در صحنه حضور دارند و همه خدمات را ارائه می‌دهند؛ پس دو کار دولت عراق، یکی امنیت و نظمی است که بر عهده دارد و دوم این‌که مردم بتوانند کمک‌های داوطلبانه و خیرخواهانه خودشان را به زائرین ارائه دهند.

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: ما در رأس یک هیئتی چهارشنبه، ۱۱مهرماه به استان واسط عراق عازم شدیم تا هماهنگی‌های لازم را برای ارائه تسهیلات به عراق انجام دهیم؛ به عنوان مثال اگر آنجا حمل‌ونقلی انجام می‌شود، در واقع آن‌ها هم هزینه‌های خودش را دریافت می‌کند. مانند عتبه علویه در نجف یا عتبه عباسیه در کربلا که کار حمل‌ونقل را انجام می‌دهند؛ منتها این حمل‌ونقل هزینه‌های خودش را هم دریافت می‌کنند ولی آن‌ها تمهیدات لازم برای آن امور را هم در برنامه‌ریزی‌های خودشان دارند.

حسینی خاطرنشان کرد: توقع ما در درجه اول مانند همیشه تامین و حفظ نظم و امنیت است؛ بنابراین باید برای این مانور بسیار بزرگ که دومیلیون‌وپانصدنفر از آن ایرانی هستند، امنیت کافی برای انجام یک زیارت آسان، راحت، عاشقانه و عارفانه فراهم شود و دوم این‌که در ارائه خدماتی که مردم آنجا مانند موکب‌ها و ایستگاه‌ها ارائه می‌دهند، همکاری لازم را داشته باشند، هماهنگی برای ارائه خدمات مردمی داشته باشند که این خدمات بتواند به‌طور منظم ارائه شود، نظارت بر این خدمات که از نظر سلامت و بهداشت متناسب باشد و نظارت بر مراکزی که به اقامت زائرین مرتبط می‌شود هم انجام شود که همه این‌ها بعد امنیتی زائران را دربرمی‌گیرد و توقع ماست که ان‌شاءاللّه به انجام برسد.

وی افزود: موکب‌های ما آمادگی ارائه خدمات را عراق در مسیرهای مختلف نجف و کربلا و کاظمین و سامرا دارند که سهم ما هم در استان خراسان ۶۵ هزار اسکان و پذیرایی است که ان‌شاءاللّه به انجام می‌رسد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: