• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-11790-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

پاسداشت هنر در روز کودک

دانش‌آموزان دبستان فردوسی نیشابور در روز ملی کودک در کارگاه‌های مختلف هنری شرکت کرده و با هنرمندانِ هر رشته دیدار کردند.

عبدالرضا قندهاری مدیر دبستان فردوسی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، عنوان کرد: امروز برای پاسداشت جایگاه هنر، برنامه‌ای با عنوان "کودک و هنر" در دبستان فردوسی با حضور دانش‌آموزان پایه‌های مختلف برگزار گردید؛ کارگاه‌های گِل، فیروزه‌تراشی، موسیقی، نقاشی، خوشنویسی، اریگامی و...  با حضور کسانی که از این هنرها سر رشته دارند، برگزار شد.

وی ادامه داد: هدف از این که در روز کودک به بیشتر به جایگاه هنر پرداختیم این است که دانش‌آموزان با هنر آشنایی کافی ندارند؛ مثلا هنوز بسیاری از دانش‌آموزان به زنگ هنر، زنگ نقاشی می‌گویند؛ در حالی که نمی‌دانند هنرهای بسیاری را می‌توان دنبال کرد؛ باید مقوله هنر برای والدین، دانش‌آموزان و مربیان مورد توجه بیشتری قرار گیرد چرا که هنر موجب بروز خلاقیت‌ها می‌شود.

این جامعه‌شناس همچنین گفت: هنر، حلقه مفقوده در آموزش و پرورش است و باید در سیستم آموزش و پرورش به مقوله هنر توجه بیشتری گردد. به دلیل برخی کلیشه‌های غالب آن‌گونه که باید به این مقوله توجه نمی‌شود تا جایی که گاه شاهد هستیم برای کمبود وقت در دروسی مانند ریاضی، اوقات درس هنر گرفته می‌شود

قندهاری گفت: در این روز به موضوع هنر پرداختیم تا کودکان با این هنرها آشنا شوند؛ آن‌ها از نزدیک با هنرمندانِ مربوط به این رشته‌ها دیدار کردند و خودشان نیز در کارگاه‌ها این هنرها را با نظارت مربیان تجربه کردند.  

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: