• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 977-5091-5
  • خبرنگار : 15283
  • منبع خبر : ----

مدیر کل امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی:

نمایشگاه صنعت غذا امید آفرین است

مدیر کل امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: روحیه امید را به استان خراسان به وسیله نمایشگاه صنعت غذا برگردانده‌ایم و توانستیم فضای ناامیدی که در حال ایجاد شدن بود و هر روز از طرف دشمنان ما پمپاژ می‌شد را به امید تبدیل کنیم.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، علی رسولیان در نشست خبری نمایشگاه صنعت غذا که در تالار آینه هتل هما برگزار شد، اظهار کرد: با وجود این که شرایط اقتصادی ما شرایط مناسبی نیست، ما باید از کسانی که در این شرایط کار می‌کنند، تشکر کنیم. با توجه به کج سلیقگی‌هایی که چه در بخش  مدیران و چه در بخش‌های مختلف و بخشنامه‌های متناقض وجود دارد، نمی‌توان گفت که چنین چیزی نیست اما گذرا بوده است.

وی ادامه داد: هر کسی به مشهد سفر می‌کند اولین هدف آن امام رضا(ع) بوده و دوم برای صنعت غذای مشهد به اینجا سفر می‌کند. تقاضای ورود جدی به مشهد وجود دارد که البته این مسئله ماندگاری خوبی هم ایجاد می‌کند. اگر محاسبه کنیم برای این که این 31 میلیون نفر گردشگر و زائر را یک روز بیشتر در مشهد نگه داریم، هم منافع بیشتری نصیب مشهد خواهد شد و هم باعث اشتغال و درآمدزایی می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری ادامه داد: ما بعد از استان اصفهان سومین استانی هستیم که منابع مالی بانکی را به خود اختصاص داده‌ایم. همچنین بخش عمده‌ای از اشتغال استان را صنعت غذا به خود اختصاص داده ولی نرخ اشتغال در استان رو به کاهش است به این دلیل که ما جایگاه ویژه‌ای را هم در تولید مواد غذایی و هم در حوزه رستوران‌ها و اصناف در این بخش در سطح کشور اختصاص داده‌ایم.

رسولیان خاطر نشان کرد: یکی از موفق‌ترین بخش‌ها در مشهد بخش صنعت غذا است، مشهد شهری است با 31 میلیون زائر و گردشگر و شهری باسه و نیم میلیون جمعیت که اگر بخواهیم مجموع گردشگر با مجموع جمعیت مشهد را محاسبه کنیم در سطح دنیا شاید جزو شهرهای منحصر به فرد قرار گیرد؛ زیرا تعداد بسیاری  از افراد با تنوع خواسته‌ها، تنوع در ایده‌ها و تنوع نوع مصارف به مشهد ورود پیدا می‌کنند و از این فرصت می‌توان برای توسعه اقتصادی استان استفاده خوبی داشت.

وی عنوان کرد: محور اصلی توسعه به خصوص برای مشهد گردشگری ذکر شده است و بخشی که  باعث ماندگاری گردشگران می‌تواند شود بخش غذا است و به اعتقاد من نقش خود را تاکنون هم ایفا کرده است.

مدیر کل امور اقتصادی افزود: این نمایشگاه می‌تواند نقش خوبی را ایفا کند تا مشهد مرکز رویدادهای بزرگ باشد و جهانی شدن صنعت غذای ما را به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: