• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-12190-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

ضرورت راه‌اندازی بازار روز برای فروش تولیدات روستائیان

فرماندار کاشمر با بیان اینکه تاکید داریم در آینده نزدیک بازار روزانه برای فروش تولیدات روستاها در درون شهر داشته باشیم، افزود: خوشبختانه از نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر استقبال بسیار خوبی توسط شهروندان شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان،  محمدعلی نبی‌پور  امروز 16 مهرماه در مراسم گشایش نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر بخش مرکزی کاشمر با حضور فرماندار، رئیس دادگستری، دادستان و جمع دیگری ازمسئولان در محل بازار روز قدیم کاشمر گشایش یافت، با بیان اینکه نمایشگاه دستاوردهای روستائیان بخش مرکزی به مناسبت روز ملی روستا گشایش یافته است، اظهار کرد: روستاهای بخش کوهسرخ و مرکزی شهرستان کاشمر از توانمندی‌های خاص خود برخوردار هستند و امروز در بخش مرکزی با حضور تولیدکنندگان، دهیاران و شوراها این نمایشگاه برگزار شده است.

نبی‌پور با اعلام اینکه بدون شک این نمایشگاه تاثیرگذاری بسیاری بر معرفی توانمندی‌های روستائیان دارد، گفت: در این نمایشگاه‌ها تولیدکنندگان روستایی می‌توانند ارتباطاتی برای عرضه تولیداتشان برقرار کنند.

وی با اشاره به اینکه باید توانمندی‌های روستائیان بهتر از این شناسانده شوند، وظیفه دولت را در پرداخت تسهیلات ارزان قیمت در اشتغال روستایی را تسهیل گری دانست و اظهار کرد: امسال دولت در سطح کشور بالغ بر 12 هزار میلیارد برای اشتغال روستایی در نظر گرفته است.

فرماندار کاشمر با اعلام اینکه تلاش می‌کنیم محصولات روستائیان بهتر از آنچه اکنون است عرضه شود، توسعه روستایی را یکی از اهداف دولت تدبیر و امید دانست و بیان کرد: اتفاقات خوبی در روستاها افتاده که آسفالت معابر، آبرسانی و گازرسانی و اینترنت پرسرعت و انجام اقدامات عمرانی مختلف دیگر از آن جمله بوده است.

ضرورت شناسایی بازارهای فروش برای عرضه تولیدات روستایی

در ادامه بخشدار بخش مرکزی کاشمر با بیان اینکه امسال شاهد برپایی دومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر بخش مرکزی هستیم، اظهار کرد: این نمایشگاه دارای سه قسمت از جمله دستاوردهای یکساله دولت تدبیر و امید به روایت تصویر، بخش دوم به نمایش گذاشتن بخشی از زندگی روستائیان و قسمت آخر نیز توانمندی ها و عرضه محصولات روستائیان است.

سعید چیتی با اعلام اینکه در این نمایشگاه 17 روستا شرکت کرده‌اند و محصولات خود را برای عرضه به شهروندان به نمایش گذاشته‌اند، عنوان کرد: این نمایشگاه با هدف توانمندسازی روستائیان گشایش یافته است.

وی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه محصولاتی مانند عسل طبیعی، کشمش، زیورآلات دست‌ساز و صنایع چوبی، عروسک‌های دست‌ساز، قالی و... را در معرض دید عموم قرار داده‌اند، افزود: هرچند در راستای نشان دادن توانمندی‌های روستایی اقداماتی از جمله برپایی نمایشگاه انجام شده اما هنوز تا حد مطلوب و ایده‌آل فاصله بسیاری داریم.

بخشدار بخش مرکزی کاشمر با اشاره به اینکه تلاش می کنیم روستائیان با آمدن به شهر و تعاملات بیشتر فروش بهتری در محصولات خود داشته باشند، گفت: اکنون اکثر تولیدکنندگان توانسته اند بازارهای خوبی را در شهرهای دیگر برای عرضه محصولات خود پیدا کنند.

چیتی با بیان اینکه هرچند محصولات روستائیان ارگانیک است اما بازاریابی خوبی ندارند، افزود: تلاش می کنیم با شرکت در نمایشگاههای مختلف سایر شهرها از جمله مرکز استان محصولات را بهتر معرفی کنیم.

وی با اعلام اینکه با اقدامات و پیگیری های صورت گرفته طی ماه آینده 4 نفر از تولید کنندگان شهرستان در نمایشگاه بغداد حضور خواهند یافت، بیان می کند: تلاش می کنیم در این عرصه هم بتوانیم موفقیت هایی را کسب کنیم.

بخشدار بخش مرکزی کاشمر با اشاره به اینکه گرانی مواد اولیه مشکلاتی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است، عنوان کرد: بدون شک با همت و تلاش روستائیان بسیاری از مشکلات قابل رفع است.

وی با بیان اینکه باید بازارهای فروش را برای تولیدکنندگان روستایی شناسایی کنیم، گفت: با تلاش دولت تدبیر و امید طی یک سال گذشته بیش از 60 میلیارد ریال وام هایی در بخش تولید به روستائیان تعلق گرفته است.

چیتی گفت: در بخش مرکزی 25 روستای بزرگ، 10 آبادی با 48 هزار جمعیت داریم.

بخشدار بخش مرکزی کاشمر با اشاره به اینکه طی روزهای آینده غذاهای سنتی را در نمایشگاه خواهیم داشت، گفت: دومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر بخش مرکزی کاشمر این تا 26 مهرماه به مدت 11 روز ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: