• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-12490-5
  • خبرنگار : 15102
  • منبع خبر : ----

آیین گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر خواف در سیاه چادر برگزار شد

نشستی با حضور سرپرست فرمانداری خواف و اعضای شورای اداری برای گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر، در یک سیاه چادر عشایری جهادکشاورزی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سرپرست فرمانداری خواف روز ملی روستا و عشایر به این قشر زحمتکش  تبریک گفت و به بیانات امام خمینی (ره) در مورد عشایر مبنی بر اینکه "عشاير ذخاير انقلابند" اشاره نمود و اظهار کرد: عشایر در طول سال‌ها متحمل مشکلات بسیار زیادی شده اند. متاسفانه خشکسالی های پی در‌پی خسارات بسیار زیادی به این قشر وارد کرده که امروز همت مسئولان را می‌طلبد در این زمینه همراه آنان بوده و از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

عبدالرضا سپهری تصریح کرد: توجه به جامعه عشایری و بررسی مسائل و مشکلات آن‌ها از اولویت‌های کاری مسئولان شهرستان است و در نظر داریم با تشکیل جلسات مستمر و منظم بتوانیم در راستای سیاست‌های دولت با حفظ این جمعیت نقش به‌سزایی در ایجاد آسایش و افزایش تولیدات داخلی آن‌ها داشته باشیم.

وی در پایان این نشست، عشایر را مظهر مردانگی، استقامت و از خودگذشتگی خواند و گفت: خداوند را شاکریم که هنوز حس نوع دوستی، برادری و همکاری در بین عشایر ما موج می‌زند.

به گزارش ایسنا، در سطح شهرستان خواف چهار طایفه عشایری بهلولی، دلاکه، تاجیک و بلوچ با تعداد 1300 خانوار عشایر و جمعیت 7000 نفر در 6 منطقه عشایری بنیاباد، ده خطیب و کالشور در بخش جلگه زوزن و چاه زول، نهور و عشایر روستای موسی‌آباد در بخش سنگان سکنی دارند و به مرزبانانه با نیروهای انتظامی، نظامی و امنیتی از مرزهای شهرستان خواف با کشور همسایه افغانستان پاسداری می‌کنند.

خواف با 140 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری جنوب شرق مشهد مرکز خراسان رضوی واقع است و 123 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: