• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-8186-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

رییس بنیاد نخبگان خراسان رضوی:

890 نفر از محققان خارج از کشور به ایران بازگشتند

رییس بنیاد نخبگان خراسان رضوی گفت: 1200 نفر از متخصصان و محققان ایرانی خارج از کشور همکاری خودشان را با دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی و شرکت‌های دانش بنیان اعلام کرده اند.

سعیدرضا احمدی زاده در گفت و گو با ایسنا- منطقه خراسان، تاکید کرد: بر اساس آمار معاونت علمی و فناوری  1200 نفر از متخصصان و محققان ایرانی خارج از کشور همکاری خودشان را با دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی و شرکت‌های دانش بنیان اعلام کرده اند که تاکنون 890 نفر از آنان که عمدتا متخصصان ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا مانند دانشگاه‌های آمریکا، اروپا و کانادا بودند به ایران آمدند و در مجموعه های فوق الذکر مشغول به کار شده اند.

وی ادامه داد: با بیان اینکه یکی از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان اعزام فرصت مطالعاتی دانشجویان مقطع دکتری تخصصی به خارج کشور است، اظهار کرد: با توجه به نوسانات ارز در کشور بنیاد ملی نخبگان ارز مورد نیاز فرصت مطالعاتی خارج از کشور متقاضیان را تامین و در اختیار آنان قرار می‌دهد. 

رییس بنیاد نخبگان خراسان رضوی تصریح کرد:هر نیروی مستعد ما که برای فرصت مطالعاتی درخواست ارز کرده، آن را در اختیارش قرار داده ایم.

احمدی زاده اضافه کرد: روند مهاجرت نخبگان با توجه به سیاست های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان برای اولین بار در بعضی موارد معکوس گشت.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا بنیاد نخبگان استان با هماهنگی مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری سعی دارد با شناسایی نخبگان غیر مقیم ضمن استفاده از ظرفیت آن‌ها، بستر مناسبی برای بازگشت آنها را فراهم آورد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: