• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-8284-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

به مناسبت روز جهانی پست

صندوق‌های پستی منحصربه‌فرد

در عصر حاضر ایمیل‌ها و برنامه‌های پیام‌رسان بر تجربه نوشتن یک نامه با قلم غلبه کرده و اداره‌های پست در واقع وظیفه رساندن محموله‌های پستی را بر عهده دارند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از چاینا دیلی، امسال 9 اکتبر چهل و نهمین سالگرد روز جهانی پست است که در سال 1969 توسط اتحادیه جهانی پست نامگذاری شده و هدف از نامگذاری این روز نشان دادن اهمیت جابجایی محصولات و دستاوردهای خدمات پستی در سراسر جهان بوده است.

فرستادن نامه از طریق دریا

حدود 11 متر پایین‌تر از سطح دریا در جزیره سبزی در جنوب شرقی چین پایین‌ترین سطحی است که یک صندوق پستی در جهان قرار گرفته است. این صندوق پستی شبیه یک اسب دریایی با ارتفاع 1.8 متر و به رنگ سفید است.در ماه مه سال جاری این صندوق پستی یکی از جاذبه‌های گردشگری در حفاظت از محیط زیست در اطراف جزیره سبز بود.

معلمان و دانش‌آموزان جزیره سبز یک کارت پستال ضد آب برای این صندوق پستی طراحی کرده‌اند که از فروشگاه‌های مشخص خریداری شده و هزینه آن برای آموزش و حفاظت از محیط زیست صرف می‌شود.

صندوق‌های پستی نامگذاری شده

این صندوق‌های پستی مانند یک سرباز ایستاده بوده و در زوایای مختلفی خم شده‌اند. این صندوق‌های پستی بعد از طوفان سودلور تایوان  در سال 2015 خم شده‌اند و شهروندان آنها را به همان شکل حفظ کرده‌اند تا یادبودی از طوفان Soudelor باشند.

صندوق پستی یخی

بزرگ‌ترین صندوق پستی یخی در چین در یک پارک تفریحی ساخته شده است. گردشگران کارت‌پستالی ساخته شده از برف و یخ خریداری می‌کنند که دارای مهر اداره پست است و آن را از طریق صندوق یخی ارسال می‌کنند.

صندوق پست عاشقانه

این صندوق که در ابتدای راه جاده عاشقانه شانگهای قرار دارد مربوط به داستانی عاشقانه است. این صندوق در بین زوج‌های جوان بسیار محبوب است. اگر شما از طریق این صندوق نامه ارسال کنید تمبری با کلمه « عشق » دریافت می‌کنید.

صندوق پست بابانوئل

در کشور نروژ در جزایر اسلوبرد صندوق پست بابا نوئل قرار دارد و سالانه گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کنند. افراد با این روش آرزوهای کریسمس خود را برای بابانوئل ارسال می‌کنند.

صندوق پست اسرارآمیز

این صندوق پستی در اسلکه پل Sonning  در یکی از روستاهای انگلستان قرار دارد. این صندوق پستی چند فوت بالاتر از سطح آب است و فقط با قایق قابل دسترسی است.

پست یکی از قدیمی‌ترین روش‌های ارتباطی است که جهان را به یکدیگر متصل می‌کند و هرگز نباید فراموش شود.

البته غیر از موارد اشاره شده در  بالا صندوق‌های پستی عجیب دیگری نیز در جهان وجود دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: