• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-12990-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

یک کارشناس ارشد آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت:

رفتارهای کودکان متأثر از رفتارهای والدین است

یک کارشناس ارشد آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت در گناباد گفت: هر کدام از ما در زندگی، الگوی فرزندانمان هستیم که مسئولیت مدیریت و تربیت آن‌ها بر عهده ماست و بر همین اساس بچه‌‌ها بیشتر از آنکه تحت تاثیر حرف‌ هایمان قرار بگیرند، متأثر از رفتارهایی هستند که از ما سر می ‌زند.

مریم قهرمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با بیان این مطلب اظهار کرد: بازخورد این رفتارها بدون شک، آینده کودکانمان و اطرافیان آن‌ها را تحت ‌الشعاع خود قرار خواهد داد.

وی ادامه داد: اگر والدین مضطربی هستیم بی تردید فرزندانی مضطرب و اگر شاد و آرام هستیم کودکانی با اعتماد به نفس بالا تربیت خواهیم کرد، لیکن حقیقت آن است که انسان به گونه‌‌ای آفریده شده که هیچگاه از اشتباه مبرا نیست.

این کارشناس ارشد آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت در گناباد بى ‏عيب و نقص بودن را آرمانی دانست كه هرگز عملى نمى‌‌شود، تصریح کرد: ما انسان‌ها همواره بايد وجود نقص و خطا را در خود و ديگران بپذیریم و در جاى مناسب عذرخواهى كنیم، بر همین اساسمسئوليت اشتباهات خود را به عهده بگيریم و توانایی بخشش اطرافیان را در خود پرورش دهیم تا انسان بودن را به فرزندانمان بیاموزیم.

نهادینه کردن مسئولیت پذیری در فرزندان

قهرمانی افزود: باید وظايفمان در قبال خانواده و جامعه را به درستى انجام دهيم، به عهد خود وفا كنيم و قولى ندهيم كه توانایی انجام آن را نداشته باشیم در واقع بيش از توانايى خود، مسئوليتى را نپذیریم و به این شکل مسئولیت پذیری را در فرزندانمان نهادینه کنیم.

وی با اشاره به اینکه کودکان صداقت و درستی را به خوبی تشخیص داده و دروغ و دورویی را به راحتی بر ملا می‌ کنند، خاطرنشان کرد: ذهن کودکان لوح پاک و شفافی بوده که اگر ما با فرزندانمان صادق و رو راست باشیم هرگز این لوح، غبار ریا و تظاهر به خود نخواهد گرفت و آن‌ها انسان‌های راستگویی خواهند شد که به راحتی احساسات خود را بروز خواهند داد.

این کارشناس ارشد آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت در گناباد عنوان کرد: اگر خواستار احترام از سوی فرزندانمان هستیم خودمان نیز باید با آن‌ها با احترام رفتار کنیم، هیچگاه تحقیرشان نکنیم و خشونت و اجبار را با رفتارهای اشتباهمان به آن‌ها آموزش ندهیم، بر همین اساس مهربان و نوع‌ دوست بودن باعث می‌شود تا کودکانی باعاطفه و با محبت تربیت شده و به این ترتیب آینده کودکانمان را با کمک آن‌ها ساخته شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: