• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-13290-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

رئیس گروه ساماندهی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی:

توزیع 110 هزار فقره وام ازدواج تا پایان سال

رئیس گروه ساماندهی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا پایان سال جاری تعداد 110 هزار فقره وام ازدواج را در استان خراسان توزیع کنیم، گفت: در حال حاضر حدود27 هزار و 968 نفر  در صف دریافت تسهیلات هستند.

حسن عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در حاشیه سفر خود به کاشمر با بیان اینکه رصد وام‌های پرداختی ازدواج یکی از موضوعات مهمی است که در دبیرخانه ستاد ساماندهی امور جوانان استان پیگیری می‌‍شود، افزود: براساس بند الف تبصره 16 قانون بودجه سال 97 باید به هر یک از زوجین مبلغ 15 میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه طی پنج ماه نخست سال جاری در کل کشور تعداد 442 هزار و 168 فقره وام ازدواج پرداخت شده که معادل 65.63 درصد کل متقاضیان دریافت تسهیلات بوده است، افزود: پوششی که برای دریافت کنندگان تسهیلات از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه در خراسان رضوی داشته‌ایم 62 درصد بوده است.

عزیزی از وجود اختلاف حدود 10 درصدی پرداخت تسهیلات در خراسان رضوی با میانگین کشوری خبر داد و اظهار کرد: این کاهش بیانگر این است که باید مجموعه بانک‌ها تلاش بیشتری کنند تا آمار زوجین جوانی که در صف دریافت تسهیلات هستند کاهش پیدا کند.

رئیس گروه ساماندهی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی تعداد تسهیلات پرداختی از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه را 45 هزار 323 فقره اعلام کرد و افزود: افزایش پرداخت تسهیلات ازدواج نشان می‌دهد مجموعه بانکی استان در هر ماه که می‌گذرد تعداد بیشتری از متقاضیان را پذیرش می‌کنند.

وی بیان کرد: تعداد کل متقاضیان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج 73 هزار و 291 نفر بوده‌اند که تاکنون 62درصد آن پرداخت شده است.

عزیزی در ادامه گفت: از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه تعداد افراد در انتظار تعیین شعبه 10هزار و 121 نفر، تعداد افراد در انتظار پذیرش در شعبه 4 هزار و 625 نفر، تعداد افراد در انتظار تکمیل مدارک 10 هزار و 683 نفر، تعداد افراد در انتظار اخذ وام 2539 نفر، کل متقاضیان در انتظار صف پرداخت وام 27 هزار و 968 نفر و تعداد کل تسهیلاتی که پرداخت شده 45 هزار و  323 فقره بوده است.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا پایان سال جاری تعداد 110 هزار فقره وام های ازدواج را در استان توزیع کنیم، گفت: در حال حاضر حدود 27 هزار و 968 نفر  در صف دریافت تسهیلات هستند.

رئیس گروه ساماندهی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره به اینکه امیدواریم پوشش تسهیلاتی را که سال گذشته 94 درصد بود را در سال جاری یا ثابت نگه داریم و یا افزایش داشته باشد، گفت: امسال برای جوانان استان در حوزه اعطای تسهیلات وام‌های ازدواج با مشارکت بخش خصوصی سامانه ای را تحت عنوان تسهیلات ازدواج آسان راه‌اندازی کردیم.

وی با اعلام اینکه با ثبت نام در این سامانه به هریک از زوجین 60 میلیون تومان تسهیلات در دو بخش ارائه خدمات و ارائه کالا مبتنی بر کالای ایرانی و حمایت از تولید داخل پرداخت می‌شود، بیان کرد: این طرح با کمک بخش خصوصی و مجموعه ای از بانک‌های استان در قالب دولتی در حال انجام است.

عزیزی با بیان اینکه اکنون جایگاه مناسبی در  پرداخت تسهیلات در کشور نداریم، گفت: متاسفانه رتبه خراسان رضوی در پرداخت تسهیلات ازدواج از میانگین کشوری کمتر است و باید این عقب ماندگی را جبران کنیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه اگر جوانانی که در گذشته اقساط تسهیلاتی را که دریافت کرده‌اند به موقع پرداخت کنند تعداد جوانان بیشتری می‌توانند از تسهیلات استفاده کنند، افزود: دولت تلاش می‌کند زمینه ازدواج زودتر جوانان را فراهم کند.

وی در پایان بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه 28 هزار و 601 واقعه ازدواج و 8226 واقعه طلاق در استان خراسان رضوی به ثبت رسیده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: