• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-9086-5
  • خبرنگار : 15286
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی:

«مناظرات دانشجویی» موجب ارتقای مهارت فعالان فرهنگی در دانشگاه می‌شود

رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: مسابقات مناظره بسیار فرایند خوبی است و می‌تواند موجب ارتقای مهارت دانشجویان علاقه‌مند به حیطه فعالیت‌های فرهنگی شود.

حسین یوسفی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان بیان کرد: مرحله منطقه‌ای شرق و جنوب کشور مسابقات مناظره دانشجویان به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی در حال برگزاری است که مرحله استانی این دوره تا پیش از شهریورماه سال جاری در تمامی استان‌ها برگزار شده است و اکنون در مشهد مرحله منطقه‌ای شرق و جنوب کشور در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: مرحله منطقه‌ای مسابقات مناظرات دانشجویی در حقیقت در قالب چهار منطقه در حال برگزاری است و اولین فاز مرحله منطقه‌ای در مشهد در حال برگزار شدن است. مرحله منطقه‌ای نیز بایستی تا انتهای آبان‌ماه برگزار شود و از هر منطقه سه تیم اول برای مرحله منطقه‌ای که در آن برگزار خواهد شد، گزینش می‌شوند.

رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی عنوان کرد:  تیم از استان‌های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد، هرمزگان و چهار محال و بختیاری به همراه سه تیم از استان خراسان رضوی در این مرحله از مسابقات حضور دارند.

یوسفی افزود: مسابقات مناظره در حقیقت یک فرایند پویاست و به مرور متناسب با شرایط تغییراتی در آن بروز خواهد یافت. در مرحله منطقه‌ای نسبت به مرحله استانی نیز شاهد تغییراتی در فرم‌های داوری هستیم و در حقیقت مسابقات مناظره در این مرحله با شیوه داوری جدیدی در حال برگزاری است.

وی اظهار کرد: فرم‌های داوری به طور همزمان برای هر دو گروه توسط داوران پر خواهد شد و پارامترهای دخیل در داوری نیز کاهش یافته‌اند و شاهد افزایش پارامترهای کیفی در آن هستیم. امیدواریم که این تغییرات موجب بهبود فرایند داوری مناظرات شود.

وی تصریح کرد: در مرحله کشوری نیز 12 تیم از چهار منطقه حضور خواهند یافت و این مرحله در آذرماه و در تهران برگزار خواهد شد. مناظره نهای و رده‌بندی این مرحله نیز روز چهارشنبه، 18 مهرماه در محل تالار امام رضا دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار خواهد شد.

یوسفی خاطرنشان کرد: در این مرحله مجموعا 16 مسابقه مناظره برگزار خواهد شد و داوران آن نیز از اساتید دانشگاه فردوسی مشهد دعوت شده‌اند. به طور کلی 48 جایگاه داوری برای این مرحله از مسابقات مناظره در نظر گرفته شده است.

وی افزود: مسابقات مناظره بسیار فرایند خوبی است و می‌تواند موجب ارتقای مهارت دانشجویان علاقه‌مند به حیطه فعالیت‌های فرهنگی شود. فارغ از پیروزی و یا شکست، حضور در این مسابقات تجربه مناسبی است و از دانشجویان علاقه‌مند دعوت می‌شود که در دوره هشتم این مسابقات که در اردیبهشت‌ماه سال 98 برگزار خواهد شد، شرکت نمایند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: