• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-16014-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

نایب‌رئیس شورای شهر مشهد در گفت‌وگو با ایسنا؛

امیدواریم راهی پیدا شود تا همچنان از تقی‌زاده خامسی استفاده کنیم

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: امیدواریم راهی پیدا شود تا همچنان از وجود آقای تقی‌زاده خامسی بهره‌مند شویم.

حمیدرضا موحدی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص آخرین موضع شورای شهر مشهد در خصوص شمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان برای شخص شهرداران و ورود به فرآیند انتخاب شهردار آینده مشهد در صورت قطعی‌شدن شمول این قانون برای شهرداران و الزام برای تغییر شهردار مشهد، اظهار کرد: اساساً تاکنون شورای شهر مشهد ورورد رسمی به موضوع انتخاب شهردار آینده مشهد در صورت رفتن آقای تقی‌زاده خامسی پیدا نکرده است، چراکه باور داریم که طبق قانون شوراها شهردار محصول انتخاب شورای شهر است که آن‌ها هم منتخبان مردم‌اند و مکانیزم آن مستقل از بخش رسمی است.

وی ادامه داد: در عین حال به این دلیل که تابع قانون هستیم، منتظر جوابیه رسمی وزارت کشور در این خصوص هستیم که اگر رسماً اعلام کنند شخص شهرداران مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می‌شوند، آن زمان به این مسئله ورود پیدا کرده و صلاح شهر را پیگیری می‌کنیم.

موحدی‌زاده در خصوص بحث‌های غیررسمی اعضای شورای شهر مشهد در این زمینه، تصریح کرد: ما بحثی غیر رسمی هم بین خودمان در این خصوص نداشته‌ایم، زیرا بر این باوریم که باید در قانون وضع شهرداران کلان‌شهرها را لحاظ کنند. باید توجه داشت که شهرداران کلان‌شهرهایی مانند تهران و مشهد وضعیت ویژه‌ای دارند.

وی در خصوص اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها در خصوص اختلاف میان اعضای شورای شهر مشهد در خصوص ورود به فرآیند انتخاب شهردار آینده مشهد با توجه به احتمال رفتن شهردار، خاطرنشان کرد: بنده تا کنون هیچ اختلافی بین اعضا در این خصوص ندیده‌ام. دوستان همه متفق‌القول هستند که آقای تقی‌زاده خامسی در مجموع خوب عمل کرده و شهردار خوبی برای شهر است و مردم هم رضایت خوبی از ایشان دارند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مسهد افزود: البته این به معنی آن نیست که عیب و ضعفی در شهر وجود ندارد، اما به هر حال با وجود کمبودها و موانعی که وجود دارد میانگین وضعیت شهر رو به بهبودی است.

وی تأکید کرد: بر این اساس امیدواریم راهی پیدا شود که ما هم‌چنان از وجود آقای شهردار بهره‌مند شویم.

موحدی‌زاده در پاسخ به این پرسش که آیا ورود پیدا نکردن شورای شهر به فرآیند انتخاب شهردار، در صورت الزام به تغییر شهردار شهر را با خلاء مدیریت مواجه نمی‌کند، بیان کرد: تا کنون زیاد به نحوه انتخاب شهردار در صورت رفتن آقای تقی‌زاده خامسی فکر نکرده‌ایم، چراکه تمایلی به این اتفاق نداریم، اما اگر قانون ما را مجاب به تغییر شهردار کند بر اساس اختیاراتی که داریم به این مسئله ورود پیدا می‌کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: