• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-8884-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

تشکیل 15 پرونده برای محتکران در خراسان رضوی

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از تشکیل 15 پرونده برای محتکران در استان خبرداد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی باخرد در نشست خبری رییس اتاق اصناف با اصحاب رسانه، اظهار کرد: ما در سه ماهه اخیر حدود 58 پرونده احتکاری را در موضوعات و کالاهای مختلف مورد پیگیری قرار داریم و همه کالاهای ضبظ شده در شبکه‌های تنظیم شده توزیع شده است. 

وی ادامه داد: 750 مورد بازرسی در این مدت انجام داده‌ایم 58 انبار ظن احتکار داشتند و کالای آن‌ها در رسته کالاهایی قرار داشته که باید با آن‌ها برخورد صورت می‌گرفت.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: از این 58 انبار 15 پرونده به دلیل مقاومت در توزیع، تشکیل پرونده صورت گرفته است. 

باخرد عنوان کرد: این پرونده‌ها را به دادسرا به عنوان اخلال در نظام اقتصادی و یا آن را به تعزیرات به عنوان پرونده تعزیری ارجاع داده‌ایم.

وی تصریح کرد: نزدیک به 43 واحدی که ظن احتکار داشتند، خودشان به صورت داوطلبانه اعلام کردند که برای آن‌ها پرونده تشکیل نشود و کالا را با قیمت مصوب در بازار عرضه کرده‌ایم. 

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تاکید کرد: در حوزه لوازم خانگی دوستان ما شبکه‌ای را در نظر گرفتند و ما کالاها را در اختیار خودشان قرار دادیم تا کالا را در شبکه‌های مورد نظر خودشان توزیع کنند.

باخرد گفت: سامانه جامع انبارها منبعث از ماده 5 و 6 قانون مبازره با قاچاق کالا است یک تغییراتی برای آن ایجاد شده و به سامانه‌های راهداری و بیمه متصل شده و خواهش ما از صاحبان انبارها این است نسبت به ثبت انبار خود اقدام کنند تا این فرآیند تکمیل شود در غیر صورت فرد نمی‌تواند کالای خود را جابه‌جا کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: