• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-16514-5
  • خبرنگار : 15160
  • منبع خبر : ----

یک فعال مدنی منتقد غرب

همه چیز در ایالات متحده به پول منتهی می‌شود

زندگی در جامعه‌ای با بنیاد متریالیسم یا مادی گرایی، یعنی ارزش پول و دارایی افراد به مراتب از انسان‌ها بیشتر است. در چنین جامعه‌ای است که دروغگویی به صورت ناخوشایندی جامعه را در بر می‌گیرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از سایکو سنترال، از نگاه یک فعال مدنی غرب، زندگی مذهبی مسیحیان تنها با خواندن انجیل در صبح یکشنبه محدود می‌شود و در طول هفته آنها هیچ برنامه‌ای در مورد دین خود ندارند.

به عقیده این فعال مدنی، اجتماع در کلیسا هیچ بازخورد مثبتی در زندگی شرکت‌کنندگان ندارد. در واقع مردم نمی‌دانند که در طول هفته چه کارهای مثبتی را باید انجام دهند.

جان کانیاکی معتقد است که مسیحیت در اساس با مادی‌گرایی در تضاد است و متریالیسم در واقع دشمنی با خداوند است. وی شدیدا تاکید دارد که هیچ راه وسطی وجود ندارد و اگر کسی به خواست خداوند ثروتمند شد، باید از این ثروت در جهت کمک به دیگران استفاده کند.

از نظر جان کانیاکی، فرهنگ متریالیسم و تجمل‌گرایی در ایالات متحده به شدت نهادینه شده است. بزرگترین رویای یک شهروند آمریکایی رسیدن به پول از هر طریق ممکن است. در واقع هرچیزی در ایالات متحده به پول منتهی می‌شود.

در ایالات متحده داشتن خانه بهتر، مراقبت‌های پزشکی بهتر، رفتن به تعطیلات و یا بهره‌مندی از تحصیلات مناسب همگی به پول محدود می‌شوند و  اگر کسی توان پرداخت هزینه‌ها را داشته باشد از این خدمات برخوردار می‌شود و در غیر این صورت باید در فقر مطلق باقی بماند.

وی بیشترین نماد مادی‌گرایی در غرب را در منطقه منهتن نیویورک می‌بیند. منطقه منهتن و خیابان وال‌استریت محل تجمع ثروتمند‌ترین و فقیر‌ترین مردم جهان است.

ثروتمندان با چشم‌پوشی از نیازمندان بی‌خانمان در جلوی برج‌های تجاری، صرفا به دنبال افزایش سرمایه خود هستند و کوچکترین نگاهی به افراد نیازمند نمی‌کنند.

جان کانیاکی معتقد است که تنها راه نجات ایالات متحده، تغییر زاویه دید نسبت به پول و دارایی است. جامعه‌ای رنگ سعادت به خود می‌بیند که در آن ارزش انسان‌ها با پول محاسبه نشود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: