• یکشنبه ۲۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-10786-5
  • خبرنگار : 15291
  • منبع خبر : ----

معاون اداری و مالی دانشگاه فردوسی مشهد مطرح کرد:

توسعه «فضای سبز» دانشگاه فردوسی متناسب با اقلیم گرم و خشک

معاون اداری و مالی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: توسعه فضای سبز دانشگاه فردوسی متناسب با اقلیم خشک را در دستور کار داریم.

حسین انصاری در گفت‌و گو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص آبیاری فضای سبز دانشگاه فردوسی با آب شرب، اظهارکرد: این موضوع صحت ندارد و در آبیاری فضای سبز دانشگاه از آب شرب استفاده نمی‌کنیم. 

وی افزود: برخی از افراد سیستم آبیاری تحت فشار را مطلوب تر و آبیاری  سطحی را نامطلوب می‌دانند اما از نظر علمی سیستم‌های آبیاری سطحی مناسب‌تر و بهتر از سیستم آبیاری تحت فشار است، این موضوع برای مسائلی مثل کشاورزی هم صادق است.

 معاون اداری و مالی دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد: طبق تحقیقا جدیدی که فاوا منتشر کرده نمی‌توان با یقین گفت که کدام نوع از سیستم‌های آبیاری مناسب است اما همه آن‌ها می‌توانند مفید و کاربردی باشند اگر درست استفاده شوند و بالعکس می‌توانند نامناسب باشند اگر به طور صحیح مدیریت و طراحی نشوند.

انصاری اضافه کرد: به دلیل وسعت بالای فضای سبز دانشگاه فردوسی ساعات آبیاری فضای سبز با شرایط بهره‌برداری مرتبط است. سعی می‌کنیم در تابستان آبیاری در ساعات 12 تا 15 انجام نشود و سسیستم‌های آبیاری بارانی را فعال نمی‌کنیم و همچنین  در این ساعات امکان آبیاری در شهر هم وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از نیازهای ضروری شهر مشهد، فضای سبز است و پارادوکسی بین کمبود آب و فضای سبز وجود دارد. توسعه فضای سبز متناسب با شرایط و نیاز شهر است. در دانشگاه فردوسی با توجه به شرایط، توسعه فضای سبز متناسب با اقلیم خشک در دستور کار داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: