• دوشنبه ۲۳ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-11486-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

پایان‌نامه‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد «فناوری محور» می‌شود

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اولویت ما در سال جاری تمرکز بر فعال کردن دانشجویان به خصوص مقطع تحصیلات تکمیلی برای حرکت به سمت پایانه نامه‌های فناوری محور است.

محسن تفقدی در گفت و گو با ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به اعطای تسهیلات به پژوهشگران در این دانشگاه، تصریح کرد: ما هزینه پایانه های دانشجویان را در قابل گرنت به اساتید پرداخت می کنیم و در تلاش هستیم که این هزینه‌ها را در اسرع وقت پرداخت کنیم. 

وی افزود: ما تلاش می کنیم دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به دنبال تاسیس شرکت دانش بنیان باشند زیرا اکنون بسیاری فارغ التحصیلان دانشگاهی فرصت شغلی مطلوب خاصی ندارند. 

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: برگزاری استارت آپ‌ها‌ و کارگاه‌ها با‌ رویکرد فناوری در برنامه ما برای سال جاری قرار گرفته است.

تفقدی با بیان اینکه هدف ما هدایت اساتید و دانشجویان به مسیر پژوهش است، خاطرنشان کرد: ما تلاش می کنیم تا حمایت‌های خود را از دانشجویانی که در مورد اولویت های دانشگاه پژوهش‌ می کنند، افزایش دهیم.
وی تاکید کرد: در دوسال گذشته از 15 نفز از دانشجویان PHD  دانشگاه حمایت کردیم تا دوره تکمیلی خود را در خارج کشور بگذرانند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نوسانات ارز خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط موجود اعتبارات ما کم شده که بر روی فعالیت‌هایمان اثرگذار است لذا حمایت‎های ما از حوزه‌های پژوهشی دانشگاه کمی محدود خواهد شد تا در سال آینده به یک ثبات برسیم و بتوانیم حمایت‌ها را افزایش دهیم. 

تفقدی گفت: مسلما نوسانات ارزی بر فرصت های مطالعاتی و اعزام به اساتید دانشگاه به کنفرانس های علمی تاثیر گذار بوده است ولی بر روی انتشار ژورنال‌های علمی دانشگاه اثر مستقیمی ندارد.

وی اضافه کرد: 50 شرکت دانش بنیان دو مرکز رشد در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی فعالیت دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: