• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-14386-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد:

دانشجویان انجام ورزش‌های هوازی را جدی بگیرند

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ضروری است که دانشجویان ورزش‌های هوازی که سیستم قلب و عروق را فعال کرده  و اکسیژن بیشتری به مغزشان می‌رساند را جدی بگیرند زیرا باعث می شود که علاوه بر خودمدیریتی، کارایی و بهره‌وری تحصیلی نیز در دانشجویان افزایش یابد.

دکتر حمید رضا طاهری در گفت‌‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: زمانی که دانشجویان ناچار هستند در قالب یک رقابت علمی فشرده برای ورورد به یک دانشگاه برتر تلاش کنند مسلما باید قسمت مهمی از زندگی خود را به خصوص بخشی که باید به ورزش بپردازند را صرف مطالعه کنند، لذا دانشجویی که وارد دانشگاه می شود با کمبود حرکت در یکسال گذشته همراه است؛ لذا ورزش کردن برای دانشجویان یک ضرورت محسوب می‌شود و بایستی آن را در برنامه‌ خود بگنجانند.

وی افزود:  ورزش باعث نشاط، خود سازماندهی و کنترل اضطراب در دانشجویان می شود و هیچ چیز دیگری مثل ورزش چنین کارکرد موثر و زودبازدهی نخواهد داشت.
                                                       
                                                                              
استاد علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد عنوان کرد: ضروری است که دانشجویان در کنار برنامه روزانه و هفتگی خود ورزش را داشته باشند به خصوص ورزش‌های هوازی که سیستم قلب و عروق را فعال کرده و اکسیژن بیشتری به مغزشان می‌رساند و باعث می شود که علاوه بر خودمدیریتی، کارایی و بهره وری تحصیلی نیز در دانشجویان افزایش یابد.

طاهری گفت: تقریبا تمام انجمن‌های رشته های ورزشی در مدیریت تربیت بدنی دانشگاه فردوسی فعال هستند و دانشجویان می‌توانند آن‌ها را از باب قهرمانی و تفریحی انتخاب کنند.

وی، دانشگاه فردوسی را جزو بهترین دانشگاه‌ها از نظر امکانات و تجهیزات ورزشی دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست هیات رییسه دانشگاه، دانشجویان در استفاده از اماکن و تجهیزات ورزشی در اولویت هستند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اینکه ما تسهیلات ویژه‌ای برای قهرمانان ورزشی درنظر گرفته‌ایم، تصریح کرد: آیین نامه ویژه ای با کمک معاونت آموزشی و دانشجویی دانشگاه فردوسی برای نخبگان علمی، فرهنگی و ورزشی این دانشگاه در حال تدوین است.

طاهری یادآور شد: تاکنون دانشجویان دانشگاه فردوسی طی سه‌ دوره از المپیادهای ورزشی دانشجویی، صاحب عناوین اول و دوم شدند که نشان دهند اهمیت ورزش در این دانشگاه است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: