• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-7185-5
  • خبرنگار : 15233
  • منبع خبر : ----

عضو شورای مرکزی اتحاد ملت :

هر چه در مسیر شفاف سازی گام برداریم به رفع بحران‌ها کمک کرده‌ایم

عضو شورای مرکزی اتحاد ملت گفت: شفاف‌سازی کم هزینه‌ترین و موثرترین راه برای مبارزه با مفاسد است. 

مصطفی درایتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: یکی از راه‌های اصلی مقابله با مفاسد در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی این است که همه رفتارها و وضعیت موجود شفاف باشد و زمانی شفافیت در منظر مردم باشد و رسانه‌ها هم درحال رصد کردن مسائل باشند بسیاری از این مفاسد که این روزها مطرح می‌شوند، کنترل خواهد شد.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت بیان کرد: امروزه به تجربه دریافتیم که حتی نهادهای نظارتی درصد کمی از مفاسد را محدود می‌کنند و بهترین راه این است که همه کارکردهای سیاسی و اقتصادی شفاف باشد و اینگونه از بسیاری از سوءاستفاده‌ها جلوگیری می‌شود. 

وی افزود: باتوجه به وضعیتی که در کشور روبه‌رو هستیم به دلیل اینکه برخی از مسائل مکتوب و از منظر مردم دور است، رفتارها شفاف نیست و این زمینه‌ای را برای افرادی که درصدد سواستفاده هستند فراهم می‌کند.  

 درایتی یادآورشد: برای اینکه مفاسد در همه عرصه‌ها کنترل و مدیریت شود، هیچ‌ راهی جز شفافیت همه کارکردهای اقتصادی و سیاسی وجود ندارد لذا باید همه کمک کنند تا روند شفاف سازی در کارها افزایش پیدا کند و این به یک عزمی ملی تبدیل شود و همه قوانین و ضوابط شفاف شوند و مطبوعات و رسانه‌ها کاملا عملکردها را زیر نظر داشته باشند. 

وی عنوان کرد: شفاف‌سازی کم هزینه‌ترین و موثرترین راه برای مبارزه با مفاسد است و تمام مفاسد به خاطر تاریک بودن برخی رفتارهای سیاسی و اقتصادی در کشور به وجود آمده است و تا زمانی که این‌ها شفاف و روشن نشوند زمینه برای سوءاستفاده برخی افراد باز است.  

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه بخش عمده مشکلات انباشته کشور حاصل همین رفتارهای غیرشفاف است، خاطرنشان کرد: بخشی از بحران‌های به وجود آمده در کشور، حاصل عدم شفافیت است و زمانی می‌گوییم یک عده پولشویی و قاچاق می‌کنند به دلیل عدم شفافیت است.  

وی تصریح کرد: با همه موانعی که بر سر راه این موضوع قرار دارد باید شفافیت را  اجرایی کرد و طبیعتا مقاومت‌های سنگینی هم در برابر این موضوع به وجود خواهد داشت ولی من معتقدم اگر عزم ملی در این زمینه وجود داشته باشد می‌توان بر سایر مشکلات فائق آمد و می‌توانیم روند کشور را به سمت کنترل این گونه مفاسد به وسیله شفافیت ببریم. 

درایتی افزود: این عزم باید به صورت کامل در کشور دیده شود و قوانین و مقررات از آن حمایت کنند و مجلس نیزاقداماتی انجام دهد تا شفاف سازی الزام‌آور شود و دولت تلاش کند تا کسی اجازه رانت اطلاعاتی را نداشته باشد. 

وی اظهار کرد: به جز مسائل نظامی بقیه مسائل می‌‌تواند در منظر مردم باشد و اگر بخواهند اینگونه مفاسد را از رفتارهای حکومتی دور کنند ،جز با تن دادن به شفافیت کامل و روشن هیچ راه دیگری وجود ندارد و امروز هم مشکل عمده ما همین است و هر چه قدر در مسیر شفاف سازی حرکت کنیم به رفع بحران‌ها می‌توانیم کمک کنیم. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: