• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 977-9988-5
  • خبرنگار : 15283
  • منبع خبر : ----

مدیر امور تربیت بدنی شهرداری مشهد خبر داد

حمایت شهرداری از ورزش بانوان و آقایان

مدیر امور تربیت‌بدنی شهرداری مشهد گفت: شهرداری وارد تیم‌داری نشده و فقط از تیم‌های مشهدی حمایت می‌کند.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، حسن نوری در نشست خبری معاونت سلامت و تربیت بدنی که در سالن جلسات شهرداری برگزار شد، عنوان کرد: در نظر داریم تا از تیم‌های بانوان و آقایان به طور برابر حمایت کنیم. تا به امروز هم به یک میزان در این خصوص هزینه شده‌است، حمایت‌های ما از تیم‌ها فقط مالی نبوده و شامل امکاناتی برای رفت و برگشت و تبلیغات نیز برای آنان می‌شود. این حمایت‌ها به معنای ورود شهرداری برای تیم‌داری نیست، بلکه به این دلیل است چراغ ورزش خاموش نشود.

وی با اشاره به اینکه تاثیرگذارترین مساله‌ای که شهرداری به آن می‌پردازد ورزش همگانی است، خاطرنشان کرد:  با توجه به اینکه ورزش همگانی جزو سیاست‌های اصلی شهرداری مشهد است، به حضور ورزشکاران آقا و خانم در این حوزه، توجه ویژه‌ای می‌شود.

مدیر امور تربیت‌بدنی شهرداری مشهد ادامه داد: برای بانوان در بخش عمرانی د 10 بوستان مخصوص به آنها در نظر گرفته‌ایم که تا پایان امسال آماده خواهدشد تا بانوان به راحتی بتوانند از امکانات ورزشی استفاده کنند. همچنین ورزش صبحگاهی تمام مجموعه‌های شهرداری را 2 ساعت به طور رایگان در اختیار بانوان قرار داده‌ایم. علاوه بر آن در مجموعه امید و زندگی تلاشمان بر این است زمان بیشتری به بانوان اختصاص پیدا کند. 

نوری در خصوص دیگر فعالیت‌های شهرداری در حوزه عمرانی ورزش عنوان کرد: بهره‌برداری از سالن شنای شهید آوینی در ۲ ماه آینده، ایجاد دبیرخانه ورزشی محلات، ایجاد پایگاه هوشمند و سلامت تندرستی که در منطقه 4 و 11 به بهره برداری می‌رسد، از دیگر برنامه‌های پیش روی شهرداری در حوزه زیرساخت‌های ورزشی است. 

وی با اشاره به کمبود امکانات عمومی ورزشی در شهر مشهد، خاطر نشان کرد: کودکان، معلولان و همچنین فضایی برای ورزش‌های هیجان‌انگیز سه حوزه‌ای است که امسال توجه ویژه‌ای به این موارد داشته‌ایم. این توجه شامل ایجاد و فراهم کردن دستگاه‌های ویژه معلولین در بوستان ملت و بهار بوده که به بهره‌برداری خواهدرسید. مجموعه کودک و آینده در امامت 49 را ویژه کودکان تهیه کرده‌ایم و همچنین در بوستان خورشید منطقه‌ای برای بازی‌های هیجانی در نظر گرفته شده که برای فاز اول آن 3میلیارد تومان هزینه اولیه در نظر گرفته‌شده و 20 میلیارد تومان هزینه تجهیز کامل مجموعه خواهد شد.

مدیر امور تربیت بدنی شهرداری مشهد اظهار کرد: در حوزه المپیاد شیوه نوینی در نظر گرفته‌ایم. نباید فراموش کنیم که خروجی المپیادها برای شهرداری نیست، بلکه برای هیات‌های ورزشی است.

نوری تصریح کرد: یکی از حوزه‌ها، آموزش شهروندی است که به مخاطب آموزش دهیم برای چه ورزش می‌کند و هدفش از ورزش چیست؟ همچنین اتفاق مهم سال جاری، شهر شاد بود که به نسبت سال گذشته 45 الی 50 درصد بازی‌ها نسبت به سال گذشته تغییر کرده و نوآوری شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: