• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 977-10191-5
  • خبرنگار : 15300
  • منبع خبر : ----

سفیر صلح موزه‌های ایران، انتخاب شد

رئیس کل موزه‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: بر اساس ابلاغی توسط سید احمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم ایران و فرانسوا مرس رئیس ایکوم، سوسن نیک‌ذات، بانوی خراسانی به‌عنوان سفیر صلح موزه‌های ایران، انتخاب شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی، محمدرضا پهلوان، بیان کرد: بخشی از آثار موزه سیار کودک (عروسک‌های قاشقی) در موزه ارداک مانوکیان موزه ارامنه در مکان کلیسای حضرت مریم برای بازدید میهمانان داخلی و خارجی سمپوزیوم ایکوفوم به نمایش در آمده است؛ هم‌چنین این دو موزه تاکنون فعالیت های مشترکی در زمینه صلح با یک‌دیگر برگزار کرده‌اند.

‎سوسن نیکذات پس از دریافت این ابلاغ ابراز کرد: انتخابم به‌عنوان سفیر صلح کودکان، برای من همانند بال پروازی است که می‌توانم برای ساختن جهانی شایسته برای کودکان سرزمین تلاش کنم. 

‎سفیر صلح موزه‌های ایران با بیان این‌که جشن ویژه این ابلاغ برگزار خواهد شد، افزود: نام موزه من سفیران فرهنگ صلح است و امروز مفتخرم که نام خودم نیز، به واژه‌ی سفیر صلح مزین شد و باید گام‌های سریع‌تری برداشته شود.

‎وی اظهار کرد: عروسک‌ها در موزه برای من حکم مقدسی دارند زیرا پیام و قصص کتب آسمانی و فرامین پیامبران الهی که صلح و دوستی است را در بین کودکان و جوامع ترویج می‌دهند. 

‎موزه بین المللی سیار صلح و کودک اولین موزه سیار در خراسان رضوی و کشور است که با مجوز این سازمان، فعالیت های داخلی و خارجی صلح دوستانه خود را آغاز کرده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: