• سه شنبه ۱ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-190-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره ورزش و جوانان نیشابور:

کمبود سرانه ورزشی با همکاری بخش خصوص جبران می‌شود

رئیس اداره ورزش و جوانان نیشابور گفت: سرانه ورزشی در نیشابور با استانداردها فاصله دارد و این کمبود با همکاری همه دستگاه‌ها و بخش خصوصی جبران می‌شود.

رضا ترشیزیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه خراسان، عنوان کرد: سرانه ورزشی در نیشابور 48 سانتی‌متر است که طبق برنامه ششم توسعه این سرانه یک متر تعریف شده و استاندارد جهانی نیز دو متر است.

وی اظهار کرد: کمبود سرانه ورزشی مشکل اصلی شهرستان است و تمام دستگاه‌ها و بخش خصوصی باید در این زمینه همت کنند تا این کمبود جبران شود.

ترشیزیان گفت: تکمیل مجموعه ورزشی انقلاب یکی از مطالبات به حق مردم است که البته اعتبار به آن تخصیص داده شده و یک پروژه ملی است و فاز اول آن تا پایان سال 97 به اتمام خواهد رسید.

رئیس اداره ورزش و جوانان نیشابور افزود: ورزشکاران حرفه‌ای نیازمند حمایت حرفه‌ای  هستند و این وظیفه بر عهده فدراسیون و وزارت است؛ وجود قهرمانان در سطح ملی و بین‌المللی یکی از پتانسیل‌های نیشابور در بحث ورزش است.

وی بیان کرد: سال گذشته شهرستان نیشابور در ورزش‌های همگانی عنوان برتر را کسب کرد و اولین رتبه ورزشکاران سازمان یافته را بعد از مشهد به خود اختصاص داده است؛ پیش‌بینی می‌شود در سال جاری تعداد ورزشکاران سازمان‌یافته به 12 هزار نفر برسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: