• سه شنبه ۱ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-287-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار مشهد مطرح کرد؛

سه رویکرد فرهنگی شهرداری مشهد

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار مشهد سه رویکرد فرهنگی شهرداری مشهد را تشریح کرد.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، هادی بختیاری در نشست خبری برنامه‌های دهه پایانی ماه صفر 1440 که امروز در شهرداری مرکز برگزار شد، اظهار کرد: شهرداری در موضوعات مختلف فرهنگی به چند اصل به عنوان رویکردهای کلان تأکید دارد که موضوع دهه آخر صفر پیوندهای دیگری هم دارد.
 
وی ادامه داد: همه ما شیعه پیروی ائمه‌اطهار هستیم و به عنوان یک شیعه و فردی که در مشهد زندگی می‌کند حسن محبت و هم‌جواری نسبت به امام رضا(ع) در دورن ما وجود دارد. در طول تاریخ همیشه این نگاه بوده و شهروندان مشهد حس تعلق و حس افتخار نسبت به ساخت امام رضا(ع) داشتند و میهمانان امام رضا(ع) را میهمانان خود می‌دانستند و همواره تلاش می‌کردند تا توفیقی حاصل شود تا میزبانی زائران امام رضا(ع) را باشند.
 
بختیاری بیان کرد: این یک تکلیف بوده و شیعیان تلاش می‌کنند در همه دوره‌های مختف ابراز ارادت و محبت خود را داشته باشند. برای ما مشهدی‌ها که همسایه امام رضا(ع) هستیم، دهه پایانی صفر فرصتی را فراهم می‌کند که به امام رضا(ع) ادای دین کنیم و یکی از آن وظایف خود را انجام دهیم.
 
وی با اشاره به رویکردهای شهرداری در حوزه فرهنگی، خاطرنشان کرد: ما به عنوان شهرداری از سه منظر به رویدادهای فرهنگی می‌پردازیم. اول این‌که شهروندان تمایلی برای خدمت‌کردن و ادای محبت دارند و ما در شهرداری برای شهروندان می‌خواهیم فضا و زمینه تسهیلاتی را فراهم کنیم. در واقع ما تسهیل‌گر مردم هستیم. ما تقاضاهای فراوانی داریم که از خارج از مشهد تا در مشهد زمینه‌ای فراهم شود. در درجه اول نقش تسهیل‌گر داریم.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار مشهد با اشاره به رویکرد دوم شهردار مشهد، بیان کرد: بالاخره مشهدالرضا، مشهد امام رضا(ع) است و هویت مشهد به این افتخار است و این امری محوری است و در همه ابعاد و شهر امام رضا(ع) و پایگاه تشییع و مرکز معنوی ایران و همه این عناوین در تحت عنوان ملجع شریف امام رضا(ع) تعریف می‌شود. در همه لحظات ما وظیفه خدمت‌گذاری داریم و در همه مناسبت‌ها باید به امام رضا(ع) ادای دین کنیم و در مناسب‌های خاصی هم‌چون ولادت و شهادت امام رضا(ع) باید خدمت‌رسانی خود را تقویت کنیم. با این وجود شکوه و جلوه امام رضایی ایام باید در اوج خود بوده و تجلی و بروز داشته باشد.
 
وی رویکرد سوم شهرداری مشهد در زمینه مسائل فرهنگی در شهر را مشارکت اجتماعی مردم برشمرد و عنوان کرد: عیار اجتماعی ما به میزان مشارکت اجتماعی مردم بستگی دارد و به میزانی که ما چه میزان خود را تعریف می‌کنیم این عیار اجتماعی در سال‌های اخیر پایین آمده است.
 
بختیاری افزود: تعاملات اجتماعی و عیار جامعه ما مقدمه جامعه‌پذیری و ترویج ارزش‌‌هاست و هر امر فرهنگیبه این بستگی دارد که در فضا چه مقدار تعاملات اجتماعی را افزایش می‌دهد. بر این اساس ما به مناسبت‌های مختلف سعی می‌کنیم تا شهروندان خوب مشهدی در کنار هم بنشینند و با هم کار جمعی کنند و تعاملات افزایش پیدا کند میزان تعلقی که ما به محیط در خود حس می‌کنیم رابطه مستقیمی با تعاملات و درگیرشدن با دیگری دارد.
 
وی با بیان اینکه «تمام تلاش‌های ما باید به نحوی تنظیم شود که تعاملات اجتماعی مردم افزایش پیدا کند»، اضافه کرد: در این ایام تعداد زیادی از مشهدی‌ها در گروه‌های مختلف در کنار هم قرار می‌گیرند و گروه‌های اجتماعی مختلف در کنار هم شکل می‌گیرد که مقدمه‌ای در حس تعلق به دیگری است که مقدمه امنیت و سلامت روانی و حس تنهایی نداشتن و... است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: