• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-990-5
  • خبرنگار : 15276
  • منبع خبر : ----

تسهیل‌گر رویداد استارتاپ ویکند قوچان:

بهبود اکوسیستم کار آفرینی قوچان از اهداف استارتاپ ویکند

تسهیل‌گر رویداد استارتاپ ویکند قوچان گفت: هدف از برگزاری این رویداد بهبود اکوسیستم کار آفرینی در شهرستان قوچان و تقویت انگیزه و خودباوری کارآفرینانه در بین دانشجویان و جوانان صاحب ایده و جویای کسب وکار است.  

فاطمه استادزاده در گفت‌و‌گو با ایسنا- منطقه خراسان، پیرامون برگزاری سومین رویداد استارتاپ ویکند دانشگاه صنعتی قوچان عنوان کرد: سومین  رویداد استارتاپ ویکند قوچان از دوم تا چهارم آبان‌ماه سال جاری، با هدف تقویت انگیزه و خودباوری کارآفرینانه در بین دانشجویان و جوانان صاحب ایده و جویای کسب وکار با حضور علاقه‌مندان این حوزه در دانشگاه صنعتی قوچان و با حمایت همه جانبه سازمان مردم نهاد "رهپویان قله‌های امید فردا "برگزار می‌شود.

وی افزود: استارتاپ یعنی کسب و کار نو پایی که برای رفع یک مشکل و نیاز ایجاد می‌شود اما رویدادی که در دانشگاه صنعتی قوچان برگزار می‌شود، متفاوت است و به آن استارتاپ ویکند می‌گویند. استارتاپ ویکند، یک رویداد آموزشی- تجربی با متد بین‌المللی است که در ۳روز متوالی برگزار می‌شود.

تسهیل‌گر این رویداد بیان کرد: در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه‌ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، دوست‌داران استارت آپ، بازاریاب‌های حرفه‌ای و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا در طی 54 ساعت ایده‌های خود را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.

استادزاده ادامه داد: این  رویداد آموزشی، کاربردی هدف‌مند با شناسایی و غربال‌گری ایده‌های جدید در حوزه‌های  کار آفرینی، بحران آب، توسعه اقتصاد بومی، بازی‌سازی، تولید محتوا، گردشگری برگزار می‌گردد و تیم‌های کسب و کار حول ایده‌های منتخب شرکت کنندگان به  تیم‌سازی و تمرین کار تیمی، طراحی و تدوین بوم کسب وکار، ارائه ایده‌ها به داوران و سرمایه‌گذاران می‌پردازند.

وی خاطرنشان کرد: فضای رقابتی سالم و اثربخشی برای شرکت کنندگان ایجاد شده و فرایند یادگیری مفاهیم  کارآفرینی و مهارت‌های ایجاد کسب و کار نیز توسط مربیان توام با مشارکت فعال  شرکت کنندگان اجرا می‌شود.

تسهیل‌گر این رویداد اظهار کرد: هدف از برگزاری این رویداد تقویت اکوسیستم کارآفرینی از طریق آموزش علمی و عملی افراد مشتاق به راه اندازی کسب و کار شخصی و اجرایی کردن ایده‌های خود مطابق با اصول علمی کسب و کار می‌باشد.

استادزاده عنوان کرد: شرکت در این رویداد شامل مزایایی از جمله صدور گواهی حضور برای کلیه شرکت کنندگان، اهدای جوایز به سه تیم برتر، معرفی برای استقرار تیم های برتر در مراکز رشد، دریافت مشاوره و منتورینگ از بزرگان حوزه کار آفرینی، معرفی طرح‌های کسب و کار پذیرش شده  به سرمایه‌گذاران حاضر در رویداد و شرکت در کارگاه‌های تخصصی است.

وی ادامه داد: محورهای این رویداد شامل فناوری‌های روز و اقتصاد دانش، بازی سازی، کار آفرینی، تولید محتوا، توسعه اقتصاد بومی، گردشگری داخلی و بحران آب است.

تسهیل‌گر این رویداد گفت: جوایز نقدی تیم‌های برتر شامل 20 میلیون ریال تیم اول، 15 میلیون ریال تیم دوم و 10 میلیون ریال تیم سوم است. جوایز غیرنقدی این رویداد نیز شامل پذیرش تیم‌های برتر در «هسته رشد و فناوری دانشگاه» مطابق ضوابطی از جمله معرفی تیم‌های برتر به صندوق‌های کارآفرینی برای اخذ وام‌های مطلوب با فرصت تنفس است.

استادزاده اظهار کرد: برگزاری این رویداد در سال جاری نسبت به سال‌های گذشته به‌صورت تخصصی‌‌تر بوده و در سال جاری شرکت کننده‌ها، داوران و مسئولان برگزاری رویداد، افراد حرفه‌ای‌تری هستند. برگزاری استارتاپ ویکند قوچان به‌صورت ملی بوده و ما از تهران، کرج و دیگر نقاط کشور شرکت‌کننده داریم.

وی افزود: در این رویداد سخنرانانی از جمله روبن غنی پور ، منتور مالی ،سرمایه گذاری و تجاری سازی؛ امید محمدی ، منتور بازی سازی؛ مجید امانی ، منتوردیجیتال مارکتینگ وتولید محتوا؛ توحید خراسانی ، منتور توسعه محصول اولیه و امیر زمانیها ، منتور تیم سازی و ارتباطات هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: