• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-1490-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

در جلسه شورای شهر کاشمر مطرح شد؛

قول مساعدت برای خرید کتاب‌های دفاع مقدس عملی نشد/ تمام هزینه‌های شهرداری باید به تصویب شورای شهر برسد

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، شصتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر برگزار شد؛ در این جلسه، مسئول نمایندگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کاشمر با اشاره به ‌ارائه 20 مورد تقاضا به ‌شورای شهر کاشمر در سال گذشته، بیان کرد: موارد در کمیسیون فرهنگی شورای شهر مورد بررسی و تأیید قرار گرفت، اما متأسفانه برای تصویب در صحن علنی مطرح نشده است.

مجید خدامی گفت: یکی از این درخواست‌ها، کمک 2 میلیون تومانی برای خرید کتاب‌های دفاع مقدس بود که بر اساس قولی که داده شد این اتفاق افتاد، اما مبلغی پرداخت نشد، امیدواریم در بودجه 97 کمیسیون فرهنگی سهمیه‌ای برای این موضوع در نظر گرفته شود.

وی با اعلام اینکه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کاشمر با موافقت سپاه، بنیاد شهید، و شهرداری در کاشمر راه اندازی شد، گفت: به رغم اینکه مقرر بود از محل نیم درصد بودجه کتابخانه‌ها هزینه خرید کتاب تامین شود اما تاکنون این امر محقق نشده است.

یعقوب گل‌محمدی عضو شورای شهر عنوان کرد: هرچند هزینه‌های بسیاری به شهرداری تحمیل می‌کنیم اما از سویی شهرداری را برای کسب درآمد از راه‌های مختلف محدود می‌کنیم.
وی پیشنهاد داد؛ در خصوص موضوعات مطرح شده برای کمک مالی به دفتر حفظ ارزش‌های دفاع مقدس ابتدا با شهرداری جلسه‌ای برگزار شود.

وی پس از اینکه برخی اعضای دیگر بر کمک مالی به دفتر حفظ ارزش‌های دفاع مقدس تاکید داشتند پیشنهاد کمک 20 میلیونی را داد که در همین خصوص غزنوی عضو دیگر شورای شهر که ابتدا موافق کمک به این نمایندگی بود، گفت: حقوق عمومی قوانین خاص خود را دارد و کلیه معاملات و هزینه‌های شهرداری باید به تصویب شورای شهر برسد.

احمد غزنوی با بیان اینکه نباید این موضوع را سیاسی و دولتی کرد و چه بهتر که از مردم کمک جمع شود، گفت: قطعا کاری که مردمی باشد ماندگار خواهد ماند.

وی افزود: تاجایی که امکان داشته باشد در خصوص کمک‌های معنوی هیچ کدام دریغ نخواهیم کرد.
پس از این صحبت ها یعقوب گل‌محمدی گفت: چه ایرادی دارد اعضای شورا جدا از مسئولیتی که دارند هرکدام مبلغ یک میلیون تومان از هزینه شخصی به دفتر حفظ ارزش‌های دفاع مقدس کمک کنند.

حسن اعمی بند قرایی، رئیس شورای شهر که با کمک دو میلیون تومانی از اعتبارات شهرداری به این نمایندگی موافقت کرده بود، خطاب به گل‌محمدی گفت: شاید شما توانایی مالی داشته باشید.

وی در همین خصوص از مسئول نمایندگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کاشمر خواست پیشنهاد مالی خود را به صورت کتبی به شورای شهر ارائه دهند تا به تصویب برسد.

در همین خصوص عضو دیگر شورای شهر با بیان اینکه با این کمک از منابع شخصی به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کاشمر  هیچ اتفاقی برای اعضاء نمی افتد، گفت: چرا اعضاء حاضر نیستند به جای خرج کردن از بیت المال از جیب خودشان کمک کنند .

یعقوب گل‌محمدی با بیان اینکه اگر صحبت از شفافیت می‌کنیم ابتدا باید خودمان آن را رعایت کنیم، افزود: نظارت با دخالت در کار شهردای متفاوت است.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه رئیس شورای شهر کاشمر کاری نبوده که برعلیه شهرداری انجام نداده باشد، گفت: متاسفانه این فرد شهرداری کاشمر را شخم زده است.

با توجه به اینکه در ادامه به جای پرداختن به درخواست میهمانان شورا اختلافات ادامه داشت؛ مسئول هیئت رزمندگان کاشمر گفت: اگر اعضای شورا نیز کمک نکنند ما در این مسیر تنها نخواهیم ماند و مردم و خود خانواده شهدا همراه ما خواهند بود.

در این جلسه رئیس شورا، خواستار خروج یکی از خبرنگاران شد که با معرفی‌نامه کتبی قصد حضور و شرکت در جلسه را داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: