• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 978-1385-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

باستانی:

صداقت با مردم در جلب اعتماد جامعه به مسئولان تاثیرگذار است

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس گفت: امید مردم، سرمایه‌ای اجتماعی است که باید برای بازگرداندن این سرمایه از دست رفته اقدامات اجرایی در سه قوه مجریه، مقننه و قضایی اتفاق بیفتد.

سعید باستانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به حساسیت‌ها و انتظارات عمومی از مسؤولان کشور، گفت: شاخصهای حساسیت و علل بی‌اعتمادی مردم به مسئولان مشتمل بر ناکارآمدی‌ها و بهره‌وری پایین، باندبازی‌ها و فساد اداری و اقتصادی، عزل و نصب‌های مدیریتی، بی‌عدالتی و بی‌تفاوتی در برخورد با مفاسد، فقدان سیستم‌ها و سامانه‌های جامع اداری و اطاله دادرسی در دستگاه قضایی است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نارضایتی مردم و دوری سرمایه اجتماعی از مسئولان کشور و شفاف و صادق نبودن مسئولان با جامعه را در تداوم نابسامانی‌ها موثر دانست و افزود: تداوم این چرخه مانع از اعتماد جامعه به مسئولان و ناتوانی مسئولان برای آرام کردن شرایط کشور می‌شود. قوای سه گانه باید با آسیب‌شناسی زیرمجموعه‌های خود دلایل ایجاد مشکلات و چالش و ناکارآمدی‌ها را برای مردم تشریح کرده و از برنامه‌های قوه خود برای اصلاح فرآیندها بگویند.

به گفته نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس، تبدیل شاخص‌های نارضایتی جامعه به ارقام کمی قابل اندازه‌گیری را نشانه‌ای مبنی بر عزم مسئولان برای بازگردان اعتماد از دست رفته سرمایه اجتماعی دانست و افزود: با تعریف فساد و شاخصهای آن گزارش‌های واقعی از روند برخورد با مفسدان اداری و اقتصادی به مردم داده شود همچنین گزارشهای واقعی از نحوه و چگونگی شناسایی مفسدان و ساز و کارهای بستن منافذ فساد و مجازات مفسدان به سرمایه اجتماعی داده شود. انتشار آمار و اطلاعات درست و واقعی از فساد و بستن راه‌های مفسده انگیز تاثیر بسزایی در بازگردان اعتماد از دست رفته مردم به نظام دارد.

باستانی، صداقت مسئولان در رده‌های مختلف مدیریتی با مردم را در جلب اعتماد جامعه به مسئولان تاثیرگذار دانست و افزود: در روابط مسئولان با مردم به جز مسائل امنیتی نباید هیچ مسئله پنهانی وجود داشته باشد به عبارت روشن‌تر مسئولان باید مردم را در جریان ریزترین مسائل تحت مدیریت خود و برنامه دستگاه تحت مدیریتشان برای از بین بردن مشکلات  کاستی‌ها بگذارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: