• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1884-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

طی 6 ماه سال جاری صورت گرفت؛

صادرات بیش از هزار میلیون دلار کالا از گمرکات خراسان رضوی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از صادرات بیش از هزار میلیون دلار کالا از گمرکات طی 6 ماه سال جاری در استان خبرداد.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، راضیه علیرضایی امروز در جلسه کمیسیون تجارت و کمیته پایش تجارت خارجی استان در اتاق بازرگانی خراسان رضوی، اظهار کرد: بر اساس آمار گمرکات استان طی 6 ماهه سال جاری مقدار 1378 هزار تن کالا به ارزش 1116 میلیون دلار از گمرکات استان به کشورهای هدف صادر شده است.

وی ادامه داد: صادرات استان طی این دوره از نظر وزنی 33 درصد و از نظر ارزش دلاری 32 درصد رشد را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: طی دوره مزبور صادرات استان خراسان رضوی 4.5 درصد سهم ارزشی صارات کشور را به خود اختصاص داده است.
 
علیرضایی با اشاره به ممنوعیت صادرات، تاکید کرد: در حال حاضر با فهرست کالاهای ممنوع از صادرات روبه‌رو هستیم و از جهات مختلف این کالاها مورد تقاضا واقع می‌گردد.
 
وی تصریح کرد: ما باید به دنبال یک پیشنهادی باشیم تا بتوانیم پاسخگوی ما به التفاوت ارز 4200 تومانی تخصیص یافته به ردیف کالاهای رتبه درجه اول مورد بررسی قرار دهیم.
 
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به گرفتاری‌های موجود در مرزها با کشورهای همسایه، بیان کرد: در موضوعات اصلی این کمیته پایش باید باید این امر را مورد توجه قرار دهیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: