• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-2490-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

خوابگاه دانش آموزی کمیته امداد خلیل‌آباد تعطیل شد

مدیر آموزش و پرورش خلیل‌آباد از تعطیل شدن خوابگاه دانش‌آموزی کمیته امداد این شهرستان خبر داد.

حسن صداقتی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا- منطقه خراسان، عنوان کرد: در سال تحصیلی جاری خوابگاه دانش‌آموزی کمیته امداد این شهرستان تعطیل شده است که تعطیلی این خوابگاه مشکلاتی را برای دانش‌آموزان محروم به دنبال داشته است و آنان برای رفع مشکل خود به آموزش و پرورش مراجعه می‌کنند.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه خوابگاه‌های دانش‌آموزی در حوزه آموزش و پرورش دایر است بر همین اساس و برابر سیاست‌های کمیته امداد اعلام شده برای پرهیز از موازی کاری خوابگاه زیر پوشش کمیته امداد تعطیل شود.

مدیر آموزش و پرورش خلیل‌آباد با اشاره به اینکه تعطیلی این خوابگاه مشکلاتی را برای آموزش و پرورش به وجود می‌آورد، بیان کرد: آموزش و پرورش این شهرستان تنها در یک سری مدارس خاص همانند مدرسه نمونه و کاردانش‌ها که قوانین خاص خود را دارند، خوابگاه دارد.

وی افزود: در مقطع متوسطه نظری خوابگاه دانش‌آموزی نداریم و در مدارس نمونه به دلیل قوانین و مقرراتی که دارند پذیرش امکان پذیر نیست.

صداقتی گفت: چون ما متولی دانش آموزان هستیم اعلام کرده‌ایم اگر کمیته‌امداد این فضا را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد برای دایر کردن خوابگاه، تامین نیرو و سرانه غذایی هیچ محدودیتی نداریم و پاسخگو خواهیم بود، همچنین با توجه به اینکه این خوابگاه منحصر به خود خلیل‎آباد نبوده و دانش آموزانی از کاشمر و بردسکن نیز داشته‌است به همین دلیل از زمان تعطیل شدن خوابگاه، دانش آموزان مجبور به رفت و آمد هستند.

وی عنوان کرد: براساس آنچه پیگیری شده گویا استان با واگذاری این فضا موافقت کرده اما هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است و امیدواریم هر چه زودتر این مشکل رفع شود.
مدیر آموزش و پرورش خلیل‌آباد با اعلام اینکه در حد امکان و فضایی که داشتیم توانسته‌ایم تعدادی از دانش آموزان این خوابگاه را پذیرش کنیم، اظهار کرد: حدود 40 نفر از دانش آموزان پسر مقطع متوسطه یک و دو از این خوابگاه استفاده می‌کردند.

وی افزود: اکنون آموزش و پرورش خلیل‌آباد دارای 6 خوابگاه دختر و پسر با 280 دانش‌آموز در شهرستان است؛ در حال حاضر مشکلی از نظر کمبود فضا در خوابگاه‌ها نداریم و همین میزان جوابگو است. معتقدیم تا زمانی که دانش‌آموز مشکل خاصی ندارد نباید از خوابگاه استفاده کند و بدون شک مراقبت در خانه‌ها بهتر از خوابگاه صورت می‌گیرد.

وی با اعلام اینکه اکنون خوابگاه‌ها به صورت مشارکتی اداره می شوند، به وضعیت سرانه خوابگاه‌ها اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک مرتبه سرانه مربوطه واریز شده و همچنین سرانه آموزش و پرورش متفاوت واریز می شود و هر مقطع، روستا، شهر و مناطق محروم و برخوردار متفاوت است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: