• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 978-1491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

موکب آستان قدس رضوی در مرز شلمچه روزانه میزبان 10 هزار زائر است

جهان در ایام اربعین حسینی(ع) شاهد بزرگترین گردهمایی عاشقان اهل بیت(ع) در کشور عراق خواهد بود و ایران به عنوان یکی از امن ترین مسیرهای رسیدن به کربلا همیشه مورد استقبال زائران اربعین بوده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از آستان نیوز طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده بیشترین مراجعه برای خروج زائران اربعین حسینی(ع) از مرز شلمچه انجام می‌شود و خدام امام رضا(ع) برای خدمت‌رسانی در فاصله 3 کیلومتری این مرز موکب پذیرایی و اسکان برای زائران راه اندازی کرده اند.

زائران بعد از حرکت در مسیری طولانی دقایقی در موکب امام رضا(ع) استراحت می‌کنند و مورد استقبال گرم خادمین حضرت رضا(ع) قرار می گیرند و پس از صرف پذیرایی و استراحت به سوی عتبات عالیات رهسپار می شوند.

ناصر سلطانی مسئول موکب آستان قدس رضوی در مرز شلمچه گفت: آشپزخانه مرکزی شلمچه در ابتدای منطقه مرزی شلمچه روزانه 10 هزار پرس غذای گرم به زائران اربعین حسینی ارائه می‌کند.

وی ادامه داد: محل موکب امام رضا(ع) در مرز شلمچه چادری بادی با مساحت 800 مترمربع است که ظرفیت پذیرایی حدود 600 نفر را دارد.

سلطانی بیان کرد: موکب آستان قدس رضوی از 26 مهر ماه سال جاری راه اندازی شده است و روزانه 60 خادم به صورت شبانه روزی در این محل به زائران اربعین حسینی(ع) خدمت رسانی می کنند.

وی ادامه داد: موکب آستان قدس رضوی در دومین سالی که در منطقه مرزی شلمچه راه اندازی شده است حجم خدمت رسانی به زائران را افزایش داده است.

سلطانی گفت: اهدای هزاران بسته نمک و نبات متبرک رضوی و توزیع کیک و شیر عسل از جمله خدماتی است که در موکب مرزی شلمچه آستان قدس رضوی انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: خدمت‌رسانی پس از اربعین حسینی(ع) افزایش خواهد یافت و در دو وعده ناهار و شام پذیرای زائران در مسیر برگشت از عتبات خواهیم بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: