• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-2284-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

برای سال 2019 صورت می‌گیرد؛

اخذ 1000 پروانه تردد برای کامیون‌های ایرانی در مسیر قرقیزستان و قزاقستان

رییس هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی گفت: برای سال 2019 توانستیم 1000 پروانه تردد برای کامیون‌های ایرانی بگیریم تا به راحتی بتوانیم به قزاقزستان و قرقیزستان تردد کنیم.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، احمد زمانیان امروز در جلسه کمیسیون تجارت و کمیته پایش تجارت خارجی استان، در اتاق بازرگانی خراسان رضوی، اظهار کرد: در حوزه تامین لاستیک تولیدات داخلی به هیچ وجه جوابگو نیست. حدود 25 هزار ناوگان باری در استان داریم که اگر هر کدام 2 حلقه بخواهند 50 هزار حلقه نیازمند هستیم و این 9000 حلقه لاستیک در نظر گرفته کافی نیست.

وی ادامه داد: راهکار تامین لاستیک نه ثبت سفارش نبوده، لازم است که کامیونی که به جایی می‌رود حداقل 2 حلقه لاستیک با خود بیاورد.

رییس هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی افزود: در حال حاضر هر حلقه لاستیک حدود 13 میلیون تومان است که هر فرد می‌تواند این دو حلقه را می‌توان با 500 میلیون دلار به راحتی خریداری کنند.
 
زمانیان عنوان کرد: اینکه عنوان کنیم این اجازه داده شود کافی نیست بلکه باید عملیاتی شود، در چند روز گذشته یکی از همکاران ما از افغانستان یک حلقه لاستیک آورد، اما گمرک آن را به عنوان کشف کالای قاچاق ضبط کرده است.
 
وی خاطرنشان کرد: این امر زمانی که با یک حلقه صورت گرفته پس چطور می‌توان توقع داشته باشیم که همکاران که بتوانند به راحتی لاستیک مورد نیاز خود را تامین کند؟ باید این پیشنهاد مطرح شده عملیاتی شود.
 
رییس هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی تاکید کرد: حدود 4 تا 5 ماه بود که تردد کامیون‌های ایرانی به قزاقستان صورت نمی‌گرفت و به تبع آن نیز امکان رفتن به قرقیزستان نیز وجود نداشت، اما در هفته گذشته در قالب یک هیات تجاری 4 نفره به قزاقستان سفر کردیم و تفاهم‌نامه اجرا شد و توانستیم باقی مانده سال 2018، 200 مورد پروانه تردد بگیریم و همچنین برای سال 2019 نیز1000 پروانه تردد برای کامیون‌های ایرانی بگیریم تا به راحتی بتوانیم به قزاقزستان و قرقیزستان تردد کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: